بازی اندروید
برای اولین بار؛

یک ربات ارکستر ملی کره جنوبی را رهبری کرد

یک ربات ارکستر ملی کره جنوبی را رهبری کرد

بازی اندروید: یک ربات اندروید به نام EveR6 شب گذشته در سئول رهبری اکستر ملی کره جنوبی را برعهده گرفت. این اولین بار در کره است که اکستر ملی کشور به رهبری یک ربات کنسرت اجرا می کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از رویترز، در این رویداد از رباتی با دو بازو استفاده شد که انستیتو فناوری صنعتی کره آنرا طراحی کرد. ربات مذکور در این رویداد برای اولین بار در تئاتر ملی کره رونمایی گردید و نوازندگان ارکستر ملی کشور را رهبری کرد. EveR6 با صورتی شبیه انسان، نخست به تماشاچیان تعظیم کرد و سپس بازوهایش را تکان داد تا ضرباهنگ اجرای زنده را کنترل کند.
چوی سوئویل که همراه ربات ارکستر را رهبری می کرد در این زمینه می گوید: حرکات رهبر اکستر جزییات زیادی دارد و این ربات توانست حرکات را دقیق و بهتر از تصوراتم انجام دهد. اما بگفته چوی نقطه ضعف اصلی EveR6 آنست که نمی تواند گوش دهد. لی یونگ جو یکی از تماشاچیان که درباره ی موسیقی سنتی کره مطالعه می کند، در این زمینه می گوید: حرکات ربات هرچند در کنترل ریتم بی نقص بود، اما ربات نمی توانست ارکستر را برای اجرای هماهنگ و آنی آماده نگه دارد. وی در ادامه اضافه کرد: بنظر می رسد باید کارهای بیشتری برای آماده سازی ربات صورت گیرد. ربات انسان نما از ۵ قطعه اجرا شده، ۳ مورد را رهبری کرد که یکی از آنها با همکاری چوی انجام شد. چوی در این زمینه می افزاید: این نمایش نشان داد رباتها و انسان ها می توانند در کنار یکدیگر و نه به عنوان جایگزین دیگری زندگی کنند.


1402/04/11
08:14:19
5.0 / 5
336
تگهای خبر: اندروید , ربات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بازی اندروید