بازی اندروید
در دیدار با مدیرعامل كانون مطرح شد

رسول صدرعاملی فیلم اقتباسی می سازد

رسول صدرعاملی فیلم اقتباسی می سازد

به گزارش بازی اندروید، رسول صدرعاملی در تدارک ساخت فیلمی با اقتباس از کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن زادهاست.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، رسول صدرعاملی برای تولید فیلم جدید خود مقرر است از کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن زاده از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اقتباس داشته باشد.
آخرین فیلمی که صدرعاملی کارگردانی کرده و اکران شده، «سال دوم دانشکده من» است. او سال قبل بعنوان تهیه کننده فیلم «جنگل پرتقال» را ساخت که فقط در جشنواره فیلم فجر رونمایی گردید.
این فیلمساز در دیداری با مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: بسیار خوشحالم که فرصتی فراهم گردید تا بتوانم با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری داشته باشم. من این کتاب را خواندم و بسیار آنرا دوست داشتم و از آنجاییکه همواره در آثارم به سمت هویت بخشی پیش رفته ام فکر می کنم این قصه هم این توانایی را داراست و میتوان در این حوزه از آن بهره برد.
کارگردان «دختری با کفش های کتانی» همینطور بیان نمود: شهرداری تهران به دنبال اینست که خیابان ولیعصر (عج) را در ردیف خیابان های شاخص جهان ارائه کند، چون که یکی از شاهراه های اصلی جنوب به شمال تهران است. قصه ما هم از میدان راه آهن شروع می شود و در یک بامداد تا شب به تجریش می رسد. ازاین رو از بُعد معرفی شهر تهران هم می تواند نقش مهمی داشته باشد. با عنایت به شرایط امروز، این داستان امکان خوبی را برای ما فراهم می آورد تا به رابطه پدر و دختر، خانواده ایرانی و کوشش برای با هم بودن بپردازیم.
صدرعاملی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: امروز همه بشدت به دنبال تولید آثار کودک و نوجوان هستند اما کانون پرورش فکری، یک نشان جهانی است و وقتی نامش پای کار می آید همه به احترام آن می ایستند. ازاین رو با علم به همه این موارد در این حوزه گام برداشته ام. من کاری را که برایم مساله است و می توانم انجام دهم تولید می کنم. سالی هزاران فیلم در جهان تولید می شود اما همیشه فکر می کنم و از خودم سوال می پرسم که آیا جای خالی این مورد احساس می شود؟ چرا باید این اثر تولید شود؟ وقتی به درک آن رسیدم مبادرت به ساخت آن می کنم. فیلم نامه ای که من از این کتاب نوشتم در ارتباط با دو سال پیش است و با عنایت به اتفاق هایی که رخ داده است، باید آنرا بازنویسی مجدد کنم. مهم برای ما رابطه نجات بخش پدر و دختر در این فیلم است.
حامد علامتی، مدیرعامل کانون هم در ادامه اظهار نمود: این برای کانون افتخاری است که بتواند با هنرمندانی چون شما که خاک سینما را خورده اند و صاحب کرسی در سینما هستند همکاری داشته باشد. این که امروز به این نقطه رسیده اید که این کار را با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش ببرید مایه خرسندی است. تمام سرمایه کانون پرورش فکری آثار فاخرش است و خانواده ها و مردم وقتی نشان کانون را می بینند اثر را ندیده تایید می کنند. بخصوص نسل دهه ۵۰ و ۶۰ که نوجوانی شان در کانون بوده است. ازاین رو هدف اصلی ما در کانون تولید آثار فاخر است.
وی همینطور اظهار داشت: نگاه ما در حوزه سینما از یک سو به سمت سرمایه گذاری معنوی است، از این جهت که از کنار فیلم تولیدشده باید یا مساله ای را حل نماییم و یا جامعه را نسبت به آن مساله حساس نماییم و از طرفی سرمایه گذاری مادی است و اینکه فیلم فروش خوبی داشته باشد و بتوانیم اتفاقی را در این حوزه رقم بزنیم. در انتها اینکه ما در فضای تعلیم و تربیت هم هستیم و پایه کار ما آموزش است. یعنی هر اثری که تولید می نماییم باید این نگاه را با خود به همراه داشته باشد.
در این جلسه دوستانه که عصر روز یک شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲ برگزار شد، مسعود زین العابدین مشاور مدیرعامل و محمدرضا کریمی صارمی معاون تولید کانون هم حضور داشتند.
منبع:

1402/04/13
09:27:22
5.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید