بازی اندروید
معاون دبیركل حزب كمونیست چین:

تعامل و همکاری ایران و چین در عرصه گیاهان دارویی

تعامل و همکاری ایران و چین در عرصه گیاهان دارویی

به گزارش بازی اندروید، معاون دبیرکل حزب کمونیست چین یکی از نقاط مشترک ایران و چین را در عرصه گیاهان دارویی دانست و اظهار داشت: حوزه گیاهان دارویی یکی از محورهای تعاملات و همکاریهای دوطرفه ایران و چین خواهد بود.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست دیدار و گفتگوی لی یی فی، معاون دبیرکل حزب کمونیست چین، چانگ هوا، سفیر جمهوری خلق چین در ایران و تعدادی از سران علمی، فناوری و اقتصاد شین جیانگ با روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، معاونان و دبیران ستادها برگزار گردید.
توانمندی ایران در همکاریهای فناورانه و نوآورانه
لی یی فی، معاون دبیرکل حزب کمونیست چین هم در این جلسه، حمایت و انگیزه ایران برای توسعه تعاملات فناورانه را ارزشمند و سازنده دانست و اظهار داشت: بازدید از خانه فناوری و نوآوری ایران در چین، نشان داد که ایران در زمینه توسعه فناوری برای بهبود زندگی، گامهای اثرگذاری را برداشته است. ایران در صنعت، فناوری و نوآوری بخصوص در حوزه سلامت و بهبود زندگی مردم به دستاوردهای خوبی دست یافته که تحسین برانگیر بوده و نشان داده است ایران برای مقابله با مشکلات و محدودیت ها، با استفاده از راهکارهای نوآورانه موفق بوده است و توانسته به توسعه فناوری ها و نوآوری ها برسد.
وی همینطور یکی از نقاط مشترک ایران و چین را در حوزه گیاهان دارویی دانست و اضافه کرد: چین هم همچون ایران از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گیاهان دارویی برخوردار می باشد و در خانه فناوری و نوآوری ایران هم مشاهده کردم که ایران در حوزه درمان و تجهیزات پزشکی دستاوردهای خوبی دارد؛ این حوزه هم یکی از محورهای تعاملات و همکاریهای دوطرفه خواهد بود.
عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، هدف اصلی این سفر را تقویت همکاریهای مختلف بین ایران و شین جیانگ برای توسعه همکاریهای فناورانه و کمک به معیشت مردم دو کشور دانست و اظهار داشت: شین جیانگ با مساحت ۱۶۶ میلیون متر مربعی و جمعیت ۲۵ میلیون نفری و ۱.۷۷ تریلیون ین تولید ناخالص داخلی یکی از ظرفیتهای اقتصادی خیلی خوب و دارای ظرفیتهای همکاری بین دو کشور است. ضمن اینکه شنزن به ایران بسیار نزدیک است و همین مساله به توسعه همکاری ها کمک می نماید.
یی فی همینطور از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای سفر به چین و شین جیانگ با هدف بازدید از دستاوردهای فناورانه و توسعه همکاری ها دعوت کرد.

1402/04/20
09:32:07
5.0 / 5
295
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید