بازی اندروید
رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

توافق با ۲ بانک برای تأمین منابع بسته رشد تولید

توافق با ۲ بانک برای تأمین منابع بسته رشد تولید

به گزارش بازی اندروید، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از توافق با دو بانک برای تأمین منابع بسته رشد تولید صندوق نوآوری اطلاع داد.به گزارش بازی اندروید به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و یک بانک دولتی با حضور مسؤلان این دو نهاد در محل صندوق برگزار گردید.
زیست بوم دانش بنیان دوران بلوغ خویش را سپری می کند
محمدصادق خیاطیان با اشاره به اینکه امروز شرکتهای دانش بنیان، اسباب نگاهداشت نخبگان در کشور و استفاده از ظرفیتهای بالقوه آنان در جهت توسعه اقتصادی کشور هستند، خاطرنشان کرد: زیست بوم دانش بنیان در سالهای گذشته جهش بسیار قابل توجهی در کشور داشته و امروز دوران بلوغ خویش را سپری می کند. در این حوزه قانون جهش تولید دانش بنیان نقش بسیار موثری در توسعه همکاریهای زیست بوم نوآوری و شبکه بانکی کشور ایفا کرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر این که شبکه بانکی کشور در چندسال گذشته با محوریت صندوق نوآوری، نقش بسیار خوبی در توسعه تأمین مالی فناوری ایفا کرد، خاطرنشان کرد: در این حوزه با بانکها همکاری می نماییم تا بتوانند در جهت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، از تنوع ابزار برخوردار شوند و صرفاً نقش آنان به عرضه تسهیلات مالی ختم نشود.
خیاطیان ضمن اشاره به این که بحث سرمایه گذاری و انتشار اوراق صکوک نوآوری برای شرکتهای دانش بنیان در بازار سرمایه به کمک شبکه بانکی کشور، همچون برنامه های سال ۱۴۰۲ صندوق است، اظهار داشت: خوشبختانه در قانون جهش تولید دانش بنیان، برخی محدودیت بانکها برای سرمایه گذاری برطرف شده و بانکهای متقاضی می توانند با محوریت و همکاری صندوق نوآوری نسبت به تاسیس شرکتهای سرمایه گذاری مشترک اقدام نمایند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه هیئت عامل این صندوق سال جاری بسته رشد فروش را برای شرکتهای دانش بنیان طراحی نموده است، اظهار داشت: شعار مطرح در این بسته «هزار شرکت دانش بنیان، هزار محصول و صد هزار میلیارد تومان رشد فروش» است و جزئیات این طرح در آینده نزدیک اعلام می شود.
وی اضافه کرد: در این حوزه و برای تأمین منابع، با دو بانک توافق کردیم که از این بسته حمایت کنند. امروز هم به این بانک دولتی پیشنهاد می دهیم و از این بانک انتظار داریم که به بانکهای همکار با بسته جدید صندوق بپیوندد.


منبع:

1402/04/25
12:42:56
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید