بازی اندروید

بدرقه مازیار شیخ محبوبی با افسوس ها و درخواست ها

بدرقه مازیار شیخ محبوبی با افسوس ها و درخواست ها

بازی اندروید: پیکر مازیار شیخ محبوبی (صدابردار سینمای ایران) با حضور تعدادی از اهالی سینما در حالی به سمت آرامگاه ابدی بدرقه شد که تعدادی از هنرمندان ضمن گله از برخی بیکاری ها و بی توجهی ها تاکید نمودند که خود اهالی سینما بیشتر باید هوای یکدیگر را داشته باشند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در این مراسم که در ساختمان شماره ۲ خانه سینما (۲۶ تیر ماه) برگزار گردید، حسن زاهدی، آرش قاسمی، محمدرضا دلپاک، محسن امیریوسفی، شهرام درخشان، وحید موساییان، بیژن میرباقری، مجتبی میرطهماسب، ابراهیم مختاری، نازنین مفخم و.... حضور داشتند.
شهرام درخشان که اجرای برنامه را برعهده داشت، خطاب به حاضران با اشاره به شرایط بیکاری برخی هنرمندان اظهار داشت: چرا کنار هم نیستیم و همه کسانی که می توانند کاری بکن، چرا یک اقدام عاجل انجام نمی دهند.
او با اشاره به مرگ مازیار شیخ محبوبی تصریح کرد که جامعه هنری ایران یکی از شریف ترین اعضایش را از دست داد.
بهمن اردلان از هنرمندان سینمای ایران هم در سخنانی از جانب انجمن صدابرداران و صداگذاری درگذشت مازیار شیخ محبوبی را تسلیت گفت و افزود: آمده ایم از دوستی خداحافظی نماییم که سال ها شاید بیش از ۲۵ سال فعال صنفی بوده و در خانه سینما رفت و آمد داشته و برای پیش برد دانش صنفی تلاش کرد، بدین سبب ما مدیون تلاشش هستیم.
او با فیلم «عبور از تله» وارد این کار شد و با سفارش زنده یاد مسعود بهنام در طول این سالها بسیار دقیق و تلاشگر کار کرد پس قدردان زحماتش هستیم.
اردلان در آخر سخنانش اظهار داشت: از بیرون می دیدیم که (مازیار) یک کوه سخت غیر قابل نفوذ بود اما بسیار عاطفی و حساس بود و هر چیز کوچکی، قلبش را جریح دار می کرد و برای کارش و روابط خانوادگی اش سختی های زیادی کشید، امیدواریم الان به آرامش رسیده باشد.
جعفر گودرزی رئیس انجمن منتقدان سینمای ایران هم که مازیار (شیخ محبوبی) در این صنف حضور موثر داشت، متنی را قرائت کرد و گله کرد از بی توجهی به هنرمندان و در عین حال درخواست نمود که خود هنرمندان قدر خودشان را بدانند.

مجتبی میرطهماسب مستندساز و از دوستان مازیار شیخ محبوبی افزود: او یکی از صاحبان این خانه (خانه سینما) بود، به خاطر سال ها حضور صنفی اش. او یکی از سخت گیرترین صدابرداران بود خصوصا در کار مستند. او هیچ گاه آدم سطحی نبود و عمیق بود.
او افزود: متاسفم مازیار را نداریم، هوای همدیگر را داشته باشیم.
حسن زاهدی از پیشکسوت های عرصه صدابرداری با ارائه متنی از جای خالی شیخ محبوبی گفت و متاثر شد.
دخترش فروغ هم ضمن تشکر از همکاران «واقعی پدرش» در عین حال از عشق پدرش به سینما گفت و افزود: او همیشه دوست داشت، پروژه سنگین کار کند و خودش وقتی کاری را شروع می کرد، می اظهار داشت که این پروژه سنگین است و نه کلوزآپ.

شاپور عالی دایی از مدیران سابق خانه سینما هم با اشاره به انرژی همیشگی مازیار شیخ محبوبی افزود: نمی دانم چه اتفاقی در سینما افتاده است؟! چرا کارگروه تشکیل نمی دهید؟! جامعه شناس نمی آورید تا دغدغه ها و مشکلات را بررسی نمایند.

بیژن میرباقری کارگردان هم در قسمتی از سخنانش درخواست نمود که خانه سینما یک هیات مشاوران حقوقی داشته باشد تا برخی مشکلات اهالی سینما را بتواند رسیدگی کند چون خانه سینما می داند که اهالی اش چه رنجی می کشند! مدیرعامل خانه سینما نباید بگوید که من فقط تصمیم گیرنده هستم! بلکه باید هیات مدیره جمیعا به یک تصمیم واحد برسند. چرا بدنبال قرارداد تیپ هستید، کدام قرارداد تیپ!
مازیار شیخ محبوبی از صدابرادان قدیمی روز شنبه ۲۴ تیرماه درگذشت.
در کارنامه شیخ محبوبی صدابرداری فیلم هایی چون «مهمان مامان»، «ابجد»، «باغ فردوس پنج بعدازظهر»، «سینه سر»، «سیمای زنی در دوردست»، «خواب زمستانی»، «تک درخت ها»، «شش قرن و شش سال» و «گلچهره» به یادگار مانده است.


حسن زاهدی و همسر اصغر شاهوردی در مراسم مازیار شیخ محبوبی

1402/04/26
13:55:06
5.0 / 5
304
تگهای خبر: بدن , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید