بازی اندروید
در چهل وهفتمین رویداد دوشنبه های استارت آپی اعلام شد؛

جذب ۹۱ میلیارد تومان سرمایه برای استارت آپ ها

جذب ۹۱ میلیارد تومان سرمایه برای استارت آپ ها

به گزارش بازی اندروید، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در همکاری با ۲۷ شتابدهنده دانش بنیان، تابحال ۹۱ میلیارد تومان تأمین سرمایه بذری انجام داده ایم.به گزارش بازی اندروید به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، چهل وهفتمین نوبت از سلسله رویدادهای «دوشنبه های استارت آپی» با موضوع «هوش مصنوعی در عرصه بانکداری» به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با مشارکت بانک مرکزی، در محل صندوق اجرا شد.
دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری در این رویداد که بامداد امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار گردید، با اعلان اینکه صندوق نوآوری به لحاظ قانونی، تنها مجاز به ارائه تسهیلات و خدمات به شرکت های دانش بنیان است، اظهار داشت: این صندوق در سالهای قبل با کمک سایر بازیگران زیست بوم نوآوری کشور توانسته است از استارت آپ ها حمایت کند.
وی صندوق نوآوری و شکوفایی را اصلی ترین نهاد تامین مالی زیست بوم نوآوری کشور عنوان نمود و اظهار داشت: در سالهای قبل سعی کردیم با بهره بردن از ابزارهای مختلف، در فرآیند پشتیبانی از اجزای دیگر زیست بوم نوآوری همچون استارت آپ ها و شرکت های فناور مشارکت نماییم.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: در این جهت بازیگرانی حضور داشتند که می توانستند بین ما و استارت آپ ها و هسته های فناور نقش آفرینی کنند که همچون آنها می توان به صندوق های پژوهش و فناوری، شتابدهنده های دانش بنیان و سرمایه گذاران خطرپذیر اشاره نمود.
بغدادی با تأکید بر این که صندوق نوآوری از سرمایه گذاری مستقیم بر استارت آپ ها پرهیز داشت، چونکه گمان می بردیم این سیاست درست و اصولی نخواهد بود، اظهار داشت: سرمایه گذاری مستقیم صندوق بر استارت آپ ها مانع توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه نوآوری می شد و صندوق را نیز از ماموریت های اصلی خود باز می داشت و از همه مهم تر، ژن دولتی را به استارت آپ ها تزریق می کرد.
وی با اعلان اینکه یکی از بازیگران اصلی که صندوق نوآوری در همکاری با آنها به پشتیبانی از بدنه غیردانش بنیان زیست بوم نوآوری می پردازد، شتابدهنده های دانش بنیان هستند، اظهار داشت: صندوق نوآوری در مراحل اولیه ایجاد یک استارت آپ، در هم سرمایه گذاری با شتاب دهنده های دانش بنیان به تامین سرمایه بذری استارت آپ ها می پردازد. شتابدهنده ها در مرحله اول رشد استارت آپ نقش مهمی ایفا می کنند.
بغدادی اضافه کرد: شناسایی بازار و شکل دادن به نوع کسب وکار و ارائه خدمات اولیه همچون کارهایی است که شتابدهنده ها در امتداد توسعه یک استارت آپ انجام می دهند. صندوق نوآوری نیز در تامین سرمایه به آنها اعتماد کرده و با آنها وارد هم سرمایه گذاری می شود. با این شیوه و در همکاری با ۲۷ شتابدهنده دانش بنیان، تا حالا ۹۱ میلیارد تومان تامین سرمایه بذری انجام داده ایم.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: در مرحله بالاتر که استارت آپ ها نیاز به سرمایه بیشتری دارند، صندوق نوآوری در همکاری با صندوق های پژوهش و فناوری به پشتیبانی از استارت آپ ها می پردازد. در این فرآیند، با صندوق های پژوهش و فناوری وارد هم سرمایه گذاری با نسبت چهار به یک می شویم، یعنی اگر صندوق پژوهش و فناوری بر یک طرح استارت آپی یک ریال سرمایه گذاری کند، صندوق نوآوری چهار ریال هم سرمایه گذاری می نماید.
وی با اعلان اینکه امروز تعداد صندوق های پژوهش و فناوری کشور به ۷۰ صندوق رسیده است، اظهار داشت: با سیاست توسعه زیست بوم تامین مالی فناوری که صندوق نوآوری آنرا از سال ۱۳۹۷ شروع کرد، امروز همه استانهای کشور و همه دانشگاه های مادر، دارای صندوق پژوهش و فناوری هستند. تا حالا با همکاری صندوق های پژوهش و سرمایه گذاری، ۹۰۵ میلیارد تومان از استارت آپ ها و شرکت های فناور کشور حمایت کرده ایم.
بغدادی اضافه کرد: در مراحل بالای فعالیت یک استارت آپ، برای تامین نیازهای بیشتر مبادرت به هم سرمایه گذاری با صندوق های جسورانه بورسی می نماییم. با همکاری صندوق نوآوری تعداد این صندوق ها در سالهای قبل از ۱۱ صندوق با سرمایه کمتر از ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان به ۲۸ صندوق با سرمایه ۵، ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
استفاده از هوش مصنوعی را به شکل جدی تری دنبال می کنیم
در ادامه این رویداد، مهندس رضا بیات، مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با اعلان اینکه بانک مرکزی در عرصه کارهای خود همیشه اهتمام کرده است در حوزه استفاده از فناوری پیشگام باشد، اظهار داشت: امروز بانک مرکزی در نظام خدمات الکترونیک به نقطه ای دست یافته که نه فقط در منطقه، بلکه در جهان حرف برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: این توانمندی نتیجه تمرکز بانک بر فناوری و همگام شدن با پیشرفت های آنست. رویکرد ما در بانک مرکزی این بوده است که هیچ وقت از فناوری غافل نباشیم.
بیات اضافه کرد: از زمستان گذشته به این نتیجه رسیدیم که استفاده از هوش مصنوعی را به شکل جدی تری دنبال نماییم. در بخشهایی از آن استفاده کردیم و به نتایجی هم دست یافتیم. این نتایج ما را مصمم کرد و در همین راستا با صندوق نوآوری همکاری داشته باشیم. معاونت توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، پیشنهاد برگزاری رویدادهایی با حضور استارت آپ های فعال در عرصه هوش مصنوعی و بانکداری را به بانک مرکزی ارائه نمود. از صندوق نوآوری تشکر می نماییم که «دوشنبه های استارت آپی» را با بهترین کیفیت ممکن برگزار می نماید و توانسته راهکارهای بسیار مناسبی به بانک مرکزی پیشنهاد دهد.

1402/04/27
12:00:01
5.0 / 5
269
تگهای خبر: استارت آپ , اطلاعات , بازی , بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید