بازی اندروید

اعلام تاریخ جشنواره منطقه ای سینما جوان در یاسوج

اعلام تاریخ جشنواره منطقه ای سینما جوان در یاسوج

بازی اندروید: زمان نهایی برگزاری شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج-دنا مشخص شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، زمان برگزاری شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج-دنا مشخص شد، که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ۳ تا ۶ مهرماه ۱۴۰۲، به مدت ۴ روز، استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان فیلم سازان و عکاسان جوان ۱۰ استان کشور خواهد بود.

شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج–دنا که با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله های مهم فرهنگی با رویکرد ایجاد تنوع و تکثر در انواع فیلم کوتاه بوسیله تاکید بر ژانرهای سینمایی برگزار می گردد.

این دوره از جشنواره منطقه ای سینمای جوان که قرار بود در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ در شهر یاسوج برگزار شود، به سبب سفر استانی رییس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد و شروع ماه محرم و صفر، به مهرماه ۱۴۰۲ موکول شد.
در شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج–دنا، توجه به سینمای بومی و فیلم های ژنریک در اولویت انتخاب و داوری خواهند بود و هنرمندان ۱۰ استان (فارس، خوزستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان و کهگیلویه و بویراحمد) مهمانان شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج–دنا هستند که در دو بخش فیلم کوتاه و عکس به رقابت می پردازند.

شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یاسوج ۳ تا ۶ مهرماه ۱۴۰۲ به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر یاسوج و به دبیری امین درخشان برگزار می گردد.

لازم به ذکر است، شصت وپنجمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان یزد-ایساتیس و شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان بوشهر-خلیج فارس، به ترتیب در بهمن ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ انجام شد و فیلم هایی که سهمیه حضور در چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را دریافت می کنند مشخص شدند.

در هر دوره از جشنواره منطقه ای سینمای جوان، ۵ فیلم کوتاه که تندیس بهترین فیلم جشنواره، بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی را دریافت می کنند، مستقیم به بخش مسابقه دور بعدی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران راه پیدا می کنند.
منبع:

1402/05/22
06:38:26
5.0 / 5
244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید