بازی اندروید
معاون علمی رئیس جمهور:

فناوری های هوش مصنوعی و مهندسی زیستی در دستور کار دولت می باشد

فناوری های هوش مصنوعی و مهندسی زیستی در دستور کار دولت می باشد

به گزارش بازی اندروید، معاون علمی و فناوری رییس جمهور اظهار داشت: یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداختن به فناوری های مهم همچون هوش مصنوعی و مهندسی زیستی است.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، روح الله دهقانی ظهر جمعه در آئین افتتاحیه بخش دانش آموزی جایزه بین المللی مصطفی (ص) با اعلان اینکه یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداختن به فناوری های مهم همچون هوش مصنوعی و مهندسی زیستی است، گفت: صاحبان اقتصاد و تأثیر گذاران آینده، کسانی خواهند بود که بر این ۲ فناوری مهم مسلط باشند.
وی افزود: هر تکنولوژی یک فناوری و خاصیت خاص دارد ولی همه آنها یک خاصیت مشترک دارند و این که فناوری انسان ها را از درون ضعیف و از بیرون قوی و قدرتمند می کند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه کرد: یک مصداق آن ماشین به عنوان نخستین فناوری است که بشر به آن دست یافت اما تا قبل از آن کارهایش را با دست انجام می داد ولی وقتی تکنولوژی ماشین آمد با وجود آنکه انجام کارهای بزرگ را به دست گرفت اما از بعد عضلانی انسان را ضعیف کرد.
دهقانی افزود: همین طور فناوری رسانه های اجتماعی به رابطه خانواده ها از درون خسارت زد و روابط فامیلی را گرفت و بجای آن ارتباطات بین المللی بزرگ را توسعه داد.
وی اشاره کرد: فناوری هوش مصنوعی مخاطبش قوه ذهن و تحلیل است و در آینده با توسعه هوش مصنوعی دو دسته انسان خواهیم داشت، افرادی که مقهور هوش مصنوعی هستند و به لحاظ ذهنی بسیار ضعیف می شوند برای اینکه فکر و محاسبه و طراحی نمی کنند و در نقطه مقابل کسانی خواهند بود که اربابان و ایجادکنندگان هوش مصنوعی هستند و این ها اربابان و صاحبان حکومت های آینده خواهند بود.
به گفته وی، شاخه دیگر فناوری ها، تکنولوژی های زیست مهندسی است که سلطان فرمانروایی بر جسم انسان ها خواهد بود و سلول های بنیادی در زیر شاخه این فناوری قرار می گیرد که داستان بدن های زنده در آینده خواهد بود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه کرد: در مجموع انسان یک بعد جسمی و ذهنی دارد که فناوری هوش مصنوعی، بعد ذهنی و فناوری زیستی، بعد جسمی را تحت تأثیر قرار می دهد.
دهقانی افزود: بر این اساس یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری پرداختن به این فناوری های مهم همچون هوش مصنوعی و مهندسی زیستی است.
وی همین طور استان اصفهان را سرزمین مردمانی سخت کوش، برنامه دار، برنامه ریز و باهوش عنوان نمود و اظهار داشت: بچه های اصفهان بواسطه وجود دانشگاه های خوب در استان علاقمند هستند در اصفهان بمانند.
معاون رییس جمهور با اشاره به برگزاری این رویداد در حاشیه مراسم جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: برگزاری این رویداد مهم دانش آموزی در اصفهان در ترویج و به نمایش گذاشتن توان دانش آموزان در کشور نیز الگو ساز خواهد بود.
به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، افتتاحیه نخستین رویداد ملی دانش آموزی هوش مصنوعی همزمان با جایزه بین المللی مصطفی در اصفهان امروز شروع شد و تا ۱۱ مهر ادامه دارد.


منبع:

1402/07/08
14:41:04
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بازی اندروید