بازی اندروید
رئیس مركز فناوری های راهبردی معاونت خبر داد؛

برنامه معاونت علمی برای تولید انبوه دانش بنیان ها

برنامه معاونت علمی برای تولید انبوه دانش بنیان ها

به گزارش بازی اندروید، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی ضمن اشاره به این که آئین نامه ایجاد مراکز نمونه سازی سریع و هم آفرینی ابلاغ گردیده، اظهار داشت: این مراکز ۲ گلوگاه رسیدن دانش بنیان ها برای تولید انبوه هستند.شقایق حق جوی جوانمرد در گفتگو با خبرنگار مهر، با یک توضیح مقدماتی برنامه معاونت را برای ایجاد زیرساخت های لازم در جهت تولید انبوه دانش بنیان شرح داد و اظهار داشت: توسعه و تولید محصول دانش بنیان در سطوح آمادگی مختلف فناوری اتفاق می افتد چیزی که به آن TRL گفته می شود؛ در TRL یک تا چهار مفهوم علمی توسعه محصول شکل می گیرد و پس از آن نمونه سازی اولیه صورت می گیرد. یعنی شما باید ببینید برپایه مجموعه دستاوردهای علمی آن نمونه محصول دانش بنیانی که می خواهد ساخته شود نمونه اولیه چطور است و در ادامه اصلاحات اولیه برپایه نیاز مشتری و کاربری بر روی محصول صورت گیرد.
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اضافه کرد: پس از این مرحله در تی آر ال ۵ و ۶، در دنیا مراکزی تحت عنوان مراکز نمونه سازی سریع این سرویس را به محققان شرکتهای دانش بنیان می دهند که نمونه های اولیه را ارزان، آسان و سریع بسازند. چون این مجموعه تخصص هایی که لازم است نمونه اولیه ساخته، آزمایش، استاندارد و اصلاح گردد را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار می دهد.
وی افزود: شرکتهای دانش بنیان نوپا یا دانشگاهیان و دانشجویان دکتری که می خواهند به صورت مثال نتیجه رساله خویش را تبدیل به یک محصول کنند احتیاج به خدمت مراکز نمونه سازی سریع دارند.
حق جوی تصریح کرد: پس از اتمام نمونه سازی سریع و زمانیکه نمونه نهایی به دست آمد ما احتیاج به تولید نیمه صنعتی داریم به جهت اینکه تست بازار را انجام دهیم و در ادامه به اقتصادی کردن محصول بپردازیم؛ در این بخش هم یک سری مراکزی در دنیا هستند که به این فرآیند کمک می کنند و ما تلاش کردیم نمونه آنرا در کشور ایجاد نماییم که به آن، مراکز هم آفرینی می گوئیم.
این مقام مسئول معاونت علمی در رابطه با مراکز هم آفرینی توضیح داد و اظهار داشت: اینها مراکزی هستند که نمونه نهایی را مقیاس پذیر می کنند در حدی که افراد آنالیز اولیه بازار را انجام دهند و از دره مرگ عبور کنند.
وی اضافه کرد: این مراکز سرویس ارزان می دهند و افراد می توانند از زیرساخت های معطل بقیه کارخانه ها استفاده و محصول را تولید کنند.
وی در ادامه اعلام نمود که اخیرا آیین نامه هر دو مراکز نمونه سازی سریع و هم هم آفرینی نوشته و ابلاغ گردیده در تلاش هستیم مراکزی از این دست را در دسترس شرکتهای دانش بنیان قرار دهیم. این مراکز ۲ گلوگاه رسیدن شرکتهای دانش بنیان برای تولید انبوه هستند.


منبع:

1402/07/22
08:16:48
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بازی اندروید