بازی اندروید

اجرای نمایشی تازه درباره كرونا

اجرای نمایشی تازه درباره كرونا

به گزارش بازی اندروید «فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است كه از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خویش را آغاز می کند.
مسعود طیبی کارگردان این اثر نمایشی با اشاره به خصوصیت های این تئاتر که با شرایطی متفاوت تر از اجرای جشنواره به صحنه می رود، توضیح داد: طی اجرای اول این اثر نمایشی در جشنواره و هم اجرای دوم آن، نمایش برپایه ساختار بازیگری «میکرواکتینگ» طراحی شده بود که در این شرایط، فضایی کاملاً سورئالیستی همراه با گسست زمان بر اجرا حاکم بود، اما برای دور سوم اجرای این نمایشنامه تغییرات عمده ای در اثر نمایشی به لحاظ تکنیک کارگردانی و بازی بازیگران اعمال کرده ام که می تواند برای تماشاگران یک تجربه متفاوت به حساب آید.
وی با اشاره به اینکه هنر و بخصوص تئاتر نمی تواند از زندگی اجتماعی و شرایط جامعه و تجربیات اجتماعی مردم کشور جدا باشد، اظهار داشت: اجرای جدید این نمایش به لحاظ مفهومی مبتنی بر شرایط کنونی است که ایران و همه جهان تحت تأثیر اوج گیری بیماری کووید 19 در شرایط قرنطینه، یک سبک زندگی متفاوت و جدید را تجربه می کنند. در این دیدگاه نمایشنامه «فقط چهل روزه بودم» به مضمونی کاملا شخصی و اجتماعی اشاره می کند که ذهن همه انسان ها را به خصوص این روزها درگیر کرده است.
طیبی با اشاره به کاربرد تئاتر درمانی هم توضیح داد: تئاتردرمانی به دو شیوه انجام می شود در این چارچوب روشی که من برگزیده ام، بازگویی مسائل اجتماعی برای مخاطب و کمک به ایجاد حس هم ذات پنداری در او و رساندن مخاطب به نقطه درک از موقعیت و جستجوی شاه کلید رفع مشکل است. در این فضا از نظر شخصی و روان شناختی محتوای نمایش به اتفاقاتی که برای افرادی که عزیزی را از دست می دهند، می پردازد. همچون این که بعضی از بازماندگان به خصوص در شرایطی که امکان برگزاری مراسم عزاداری و تسلی بخشی به خانواده ها وجود ندارد، گرفتار بیماری هایی مانند «سایکوسوماتیک» می شوند.
کارگردان نمایش «فقط چهل روزه بودم» به «محتوای اجتماعی» این اثر نمایشی هم اشاره نمود و اظهار داشت: از نظر اجتماعی هم نمایش به ناگفته ها و حرف هایی در دل مانده در روابط عاطفی میان زن و شوهر می پردازد. «فقط چهل روزه بودم» داستان زندگی زنی است که چهل روز با روح همسر نویسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگی می کند و حالا نقطه اوج داستان در چهلمین شب رخ می دهد.
نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد، کارگردانی مسعود طیبی و تهیه کنندگی سمیه طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه ساعت 19 با مدت زمان 45 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود و
علاقه مندان برای تهیه بلیت نمایش با در نظر گرفتن شیوه نامه های بهداشتی تالارهای نمایشی به صحنه می رود، می توانند به سامانه «تیوال» رجوع کنند.
ایمان میرهاشمی و آرزوی صفی یاری (بازیگران)، حامد جبارزاده و کامران حاجی علی اکبر( دستیاران کارگردان)، حسین ابراهیم نیا (مدیر صحنه)، بهناز نادری (منشی صحنه)، سعید آرین مجد (طراح صحنه)، مجتبی گیویان (طراح نور)، متین کی منش (طراح لباس)، بتسابه نعیمانیی (طراح گریم)، یونس عبدالله پور (موسیقی)، صادق زارعی (مجری طرح)، داود زارع گاریزی (مدیرتولید)، سعید امینی (مدیر اجرا)، محسن الهی غیاثوند، حسین علی طلب (دستیاران صحنه )، نازنین طلوعی، صادق زارعی و بیتا حمزه (عکاسان )، سمیه طیبی (روابط عمومی و تبلیغات)، امیر رجبی (طراح پوستر و بروشور)، امیرحسین رکنی (طراح تیزر)، معین جورابچی و غلامحسین احمدی (گروه تیزر) و سعید امینی، نازنین طلوعی، مریم فرجاد و حسین ابراهیم نیا ( همکاران گروه روابط عمومی ) عوامل اجرایی نمایش «فقط چهل روزه بودم» را می سازند.1399/05/22
12:21:58
5.0 / 5
2031
تگهای خبر: آموزش , بازی , پوست , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید