بازی اندروید

بزرگداشت ۱۰۰ سالگی فدریكو فلینی با فاصله اجتماعی

بزرگداشت ۱۰۰ سالگی فدریكو فلینی با فاصله اجتماعی

بازی اندروید: جشنواره بین المللی فیلم «ترانسیلوانیا» در كشور رومانی امسال برنامه ای ویژه به مناسبت 100 سالگی «فدریكو فلینی» كارگردان بزرگ ایتالیایی برگزار كرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از یورونیوز، نوزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم ترانسلوانیا در حالی پایان یافت که بعنوان یکی از نخستین رویدادهای سینمایی برنامه ای ویژه را برای بزرگذاشت صدمین سالگرد تولد «فدریکو فلینی» برپا کرد که شامل نمایش فیلم ها و برگزاری نمایشگاهی از عکسهای این سینماگر نامدار ایتالیایی بود.
این رویداد سینمایی امسال به جهت بحران جهانی شیوع ویروس کرونا به شکلی خاص و تنها با نمایش فیلم در فضای باز انجام شد و تعداد صندلی ها نیز برای حفظ امنیت مخاطبان کاهش یافته یود و بعنوان مثال سالن اصلی روباز جشنواره که در یکی از میدان های اصلی شهر کلوژ-نپوکا قرار داد و بطور معمول با ۲۰۰۰ مخاطب به نمایش فیلم می پردازد امسال با حداکثر ۵۰۰ صندلی و رعایت فاصله اجتماعی در روزهای جشنواره فعال بود برنامه بزرگداشت «فدریکو فلینی» نیز تحت همین شرایط خاص اجرا شد.
«فلینی» در سال های ۱۹۵۶ برای «جاده»، ۱۹۵۷ برای «شب های کابیریا»، ۱۹۶۳ برای «هشت ونیم» و در سال ۱۹۷۴ برای «آمارکورد» چهار اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی را برای سینمای ایتالیا به همراه آورد، رکوردی که هنوز هیچ فیلمساز دیگری به آن دست نیافته است.
وی در سال ۱۹۹۳ جایزه افتخاری اسکار را به پاس یک عمر دستاورد سینمایی کسب نمود و دوبار در سال های ۱۹۵۳ و ۱۹۵۴ جایزه شیر نقره ای جشنواره ونیز را دریافت کرد و در سال ۱۹۸۵ شیر طلای افتخاری این جشنواره به وی اعطا شد.
نوزدهمین جشنواره فیلم ترانسیلوانیا از تاریخ ۳۱ جولای تا ۱۰ اوت (۱۰ تا ۱۹ مرداد) انجام شد و سه فیلم ایرانی «مسخره باز» ساخته همایون غنی زاده، «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی و مستند «کاغذ پاره ها» از بهزاد نعلبندی را نیز به نمایش گذاشت.
منبع:

1399/05/23
23:52:53
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید