بازی اندروید

احتمال بروز یک تاخیر طولانی در ماموریت مریخی ژاپن

احتمال بروز یک تاخیر طولانی در ماموریت مریخی ژاپن

بازی اندروید: ماموریت جاه طلبانه ژاپن برای اکتشاف دو قمر کوچک مریخ ممکنست به خاطر مشکلات مربوط به موشک، با یک تاخیر طولانی روبه رو شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ماموریت «کاوش قمرهای مریخی»(MMX) تحت نظر «آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن»(JAXA) مقرر است در سپتامبر ۲۰۲۴ پرتاب شود و هر ۲۶ ماه یک دفعه از یک پنجره پرتاب به سیاره سرخ استفاده نماید.
ماموریت MMX با رسیدن به مدار مریخ در اوت ۲۰۲۵، برای جمع آوری حداقل ۱۰ گرم نمونه روی قمر «فوبوس»(Phobos) فرود خواهد آمد. سپس قبل از این که یک ماژول حاوی نمونه ها به سمت زمین فرستاده شود و در سال ۲۰۲۹ برسد، قمر کوچک تر «دیموس»(Deimos) را کاوش خواهدنمود.
موشک «H3» جدید آژانس که مقرر است ماموریت MMX را پرتاب کند، در نخستین پرواز خود در ماه مارس شکست خورد. آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن ماه گذشته اعلام نمود که می خواهد دومین پرتاب موشک H3 را تا پایان مارس سال آینده انجام دهد.
بیشتر بخوانید:
پرتاب آزمایشی موشک ژاپن با شکست روبه رو شد
نتیجه این ماموریت که از درسهای آموخته شده و اقدامات انجام گرفته بعد از شکست بهره می برد، احتمالاً تعیین می کند که آیا می توان MMX را طبق برنامه راه اندازی نمود یا خیر.
افزایش مشکلات موجب می شود که زمان پرتاب MMX تا اواخر سال ۲۰۲۶ به تعویق بیفتد. از طرف دیگر، برنامه ریزی مجدد این ماموریت ممکنست چالش برانگیز باشد برای اینکه قرار گرفتن پرتاب های گوناگون در اولویت، کار را پیچیده می کند.
معین نیست که آیا آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن می خواهد از پرتاب گر دیگری مانند موشک «فالکون هوی»(Falcon Heavy) شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) برای پرتاب ماموریت MMX استفاده نماید یا خیر.
هنگامی که MMX پرتاب شود، هدف آن تعیین این مساله خواهد بود که آیا فوبوس و دیموس، سیارک ها و قطعاتی هستند که بعد از یک برخورد بزرگ با مریخ به هم پیوسته اند یا خیر. همین طور این ماموریت، اطلاعات جدیدی را در مورد تاریخ مریخ به دست خواهد آورد.
این ماموریت، یک مریخ نورد کوچک را نیز برای کاوش در فوبوس با خود خواهد برد که «مرکز هوافضای آلمان»(DLR) و «مرکز تحقیقات فضایی ملی فرانسه»(CNES) آنرا ساخته اند.1402/09/19
15:41:57
5.0 / 5
244
تگهای خبر: اطلاعات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید