بازی اندروید

فراخوان گوترش جهت تأمین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان

فراخوان گوترش جهت تأمین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان

دبیركل سازمان ملل متحد رهبران و بزرگسالان دنیا را فرا خواند تا هر كار ممكنی را انجام دهند تا جوانان جهان بتوانند از زندگی امن و با عزت و فرصت برخوردارشوند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود به مناسبت "روز بین المللی جوانان" تصریح کرد: مبحث سال جاری روز بین المللی جوانان با عنوان "مشارکت جوانان برای اقدام جهانی"، بر راه هایی تاکید دارد که بر مبنای آنها عمل گرایی جوانان سبب ایجاد تغییر می شود و جهان ما را به ارزش ها و چشم انداز منشور سازمان ملل متحد نزدیک تر می کند.
وی ادامه داد: روز جوانان سال جاری در حالی برگزار می گردد که زندگی و آرمان های جوانان به خاطر همه گیری کووید-۱۹ همچنان در حال دگرگون شدن است. بعضی از آنان جان خویش را از دست داده اند و بسیاری دیگر شاهد از دست رفتن افراد خانواده و عزیزان خود بوده اند. همینطور صدمه پذیری جوانان پناهنده، آوارگان، زنان و دختران جوان و دیگران گرفتار در درگیری یا بلایا، شدیدتر شده است.
گوترش تصریح کرد: روند شکل گیری یک نسل به خطر افتاده است، قدم های آنان به سمت بزرگسالی، هویت و خودکفایی از مسیر درست خارج شده است. بعضی از آنان مسئولیت سنگینی را برعهده دارند یا از افزایش ریسک گرسنگی، خشونت در خانه و یا احتمال این مورد رنج می برند که هیچگاه نتوانند تحصیلات خویش را از سر گیرند.
اما این نسل همینطور تاب آور، با تدبیر و متعهد است. آنان جوانانی هستند که برای مطالبه اقدام اقلیمی به پا خاسته اند. آنان برای عدالت نژادی و برابری جنسیتی بسیج می شوند و قهرمانان جهانی پایدارتر هستند. آنان صلح سازانی هستند که انسجام اجتماعی را در زمان فاصله گذاری اجتماعی ارتقا می دهند، آخر به خشونت را در سطح جهان پیش می برند و در زمان افزایش نفرت از سازگاری حمایت می کنند. خیلی از آنان زنان جوانی هستند که در صف های نخست بسیج برای عدالت و اقدام اقلیمی حضور دارند، در صورتی که در خطوط مقدم پاسخ به کووید-۱۹ هم خدمت می کنند.
بنابر گزارش مرکز اطلاع رسانی ملل متحد، دبیرکل سازمان ملل در انتها تصریح کرد: تحقق وعده های این نسل به معنای سرمایه گذاری بسیار بیشتر در شمول، مشارکت، سازمان ها و ابتکارات جوانان است و اینجانب از رهبران و بزرگسالان در همه جا می خواهم هر کار ممکنی را انجام دهند تا جوانان جهان بتوانند از زندگی امن، باعزت و فرصت برخوردارشوند و بهترین وجه از توانایی های بزرگ خویش را تحقق بخشند.
منبع:

1399/05/24
22:22:13
5.0 / 5
1904
تگهای خبر: جوانان , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بازی اندروید