بازی اندروید

ظهور امیدهای جدیدی برای درمان سرطان

ظهور امیدهای جدیدی برای درمان سرطان

به گزارش بازی اندروید، آخرین دستاوردهای مرکز سرطان «مموریال اسلون کترینگ»(MSK) با کار روی سلول های CAR-T و عنصر ژنتیکی LINE-1، سلول های بنیادی خون و ایمنی درمانی، پیشرفت های امیدوارکننده ای را در درمان سرطان عرضه می کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ(MSK) تحقیقاتی انقلابی را رهبری کرده اند که از گامهای پیشرو در درمان سرطان و درک مکانیسم های این بیماری مخوف پرده برداری کرده است.
سلول های CAR-T
اکتشافات آنها شامل درمان با سلول های CAR T با هدف قرار دادن آنتی ژن های خاص در لوسمی حاد مغز استخوان(AML)، بینشی جدید در مورد عنصر ژنتیکی LINE-1، افشاگری در مورد تنظیم سلول های بنیادی خون و یک روش ایمنی درمانی امیدوارکننده با هدف قرار دادن CD47 است که پیشرفت های بالقوه در درمان سرطان را به نمایش می گذارند.
لوسمی حاد میلوئیدی یا لوسمی حاد مغز استخوان(Acute Myeloid Leukemia) به اختصار AML، یکی از انواع سرطان خون است. این نوع لوسمی سلول های مغز استخوان یا میلوسیت ها را تحت تاثیر قرار می دهد و روندی حاد دارد. در این بیماری مغز استخوان، میلوبلاست ها(نوعی گلبول سفید)، گلبول های قرمز یا پلاکت های غیرطبیعی می سازد.
در نبرد با لوسمی حاد مغز استخوان، درمان های سنتی با سلول های CAR T به علت آنتی ژن های متفاوت در سلول های AML و شباهت آنها به سلول های بنیادی خون طبیعی با موانعی مواجه گشتند که خطر صدمه گسترده تر به سیستم ایمنی را به دنبال داشت.
دکتر مایکل سادلیان از پژوهشگران مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ، سلول های CAR T را توسعه دادند که به صورت ماهرانه دو آنتی ژن اختصاصی لوسمی حاد مغز استخوان معروف به ADGRE2 و CLEC12A را هدف قرار می دهند که به صورت بالقوه سلول های بنیادی سالم را حفظ می کنند.
اکتشاف LINE-1: پرده برداری از چشم انداز درمانی جدید
مطالعه پژوهشگران مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ روی LINE-1 که یک عنصر ژنتیکی موثر در سرطان است، نقش آنرا در آمیختن DNA از RNA نشان داد و یک هدف درمانی بالقوه را آشکار کرد.
پژوهشی که توسط دکتر بنجامین گرین باوم و تیم وی انجام شد، ساختار کریستالوگرافی پرتوی ایکس ORF2p که یک آنزیم کلیدی در فعالیت LINE-1 است را به تفصیل تشریح کرد. این درک ساختاری، درها را به روی درمان های جدید سرطان باز می کند و بینش های مهمی را در رابطه با تقلید ویروسی در ژنوم ما عرضه می کند.
سلول های بنیادی خون
تحقیقات پیشگامانه مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ و مرکز ژنوم نیویورک، عاملی معروف به SON را بعنوان یک تنظیم کننده اصلی سلول های بنیادی خون ساز کشف کرد.
این مطالعه که توسط دکتر انژی لو و دکتر ماریلا کورتس لوپز رهبری شد، تاثیر SON بر سرنوشت سلول های بنیادی و نقش آن در کنترل التهاب را برجسته کرد.
درک عملکرد SON می تواند به گسترش جمعیت سلول های بنیادی منجر شود و به رمزگشایی اثرات درمان های سرطان کمک نماید.
ایمنی درمانی
پیشرفت ها در ایمنی درمانی هم با مطالعه دکتر خوان اوسوریو و تیم وی با هدف قرار دادن پروتئین CD47 رایج در سلول های سرطانی در مرکز توجه قرار گرفت.
آنتی بادی های جدید بوجود آمده در آزمایشگاه، اثربخشی بالایی در شناسایی و از بین بردن سلول های سرطانی بیان کننده CD47 در موش ها نشان می دهند که ایمنی بالقوه ضد تومور سیستمیک بلند مدت را نشان داده است. این روش نوآورانه نویدبخش آزمایشات بالینی آینده است.
این یافته های تغییر دهنده بازی از پژوهشگران مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ نه تنها امیدی را برای بهبود درمان های سرطان زنده می کند، بلکه مکانیسم های پیچیده حاکم بر این بیماری مرموز را هم آشکار می کند و عصر جدیدی از پزشکی دقیق و استراتژی های درمانی را آغاز می کند.1402/10/12
08:50:06
5.0 / 5
279
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید