بازی اندروید

ویدئویی از انفجار ماژول بالن شکل شرکت سیرا اسپیس

ویدئویی از انفجار ماژول بالن شکل شرکت سیرا اسپیس

بازی اندروید: شرکت «سیرا اسپیس»، ویدئویی را از انفجار عمدی ماژول بالن مانند ایستگاه فضایی طی نخستین آزمایش انفجاری در مقیاس کامل منتشر نموده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ماژول بالن مانند شرکت «سیرا اسپیس»(Sierra Space) بصورت عمدی منفجر شد.
به نقل از اسپیس، شرکت «سیرا اسپیس» روز ۲۲ ژانویه اعلام نمود که بتازگی نخستین نمونه اولیه ماژول ایستگاه فضایی خودرا در مقیاس کامل منفجر کرده تا برای ماموریت های فضایی آینده که ممکنست در سال ۲۰۳۰ انجام بگیرند، آماده شود. مقامات این شرکت در یک ایمیل خطاب به اسپیس نوشتند که این انفجار معادل استفاده کردن از ۱۶۴ دینامیت بود.
سیرا اسپیس، تجهیزات فضایی را برای یک مجموعه آزمایش های انفجاری به «مرکز فضایی مارشال» ناسا در آلاباما فرستاده است اما همه آزمایش های گذشته روی مدل انجام شده بودند.
ماژول بادی این شرکت که از فناوری کالاهای نرم «شرکت داوِر»(ILC Dover) مانند تسمه های «وکتران»(Vectran) استفاده می نماید، به ایستگاه فضایی «اوربیتال ریف»(Orbital Reef) تحت سرپرستی شرکت های سیرا اسپیس و «بلو اوریجین»(Blue Origin) پرواز می کند. این یکی از چندین مفهومی است که ناسا برای جایگزینی «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) بعد از بازنشستگی آن در سال ۲۰۳۰ یا بعد از آن تامین مالی می کند.
بگفته سیرا اسپیس، ابعاد ماژول های این شرکت تقریباً معادل یک خانه متوسط است. گفته می شود مقامات فضایی سیرا اسپیس بر حسب فوت مکعب کار می کنند برای اینکه ریزگرانش امکان می دهد تا از همه قسمت های فضای داخل آن استفاده گردد. اگر می خواهید خودتان حساب کنید، سیرا اسپیس گفته که این ماژول ۲۰.۵ فوت معادل ۶.۲ متر ارتفاع دارد و قطر آن ۲۷ فوت معادل ۸.۳ متر است.


بااینکه ماژول های بادی با ایستگاه فضایی بین المللی غریبه نیستند اما قبل از این، تعداد کمی از آنها در فضا پرواز کرده اند. برای مثال، یک ماژول تولید شده توسط شرکت «بیگلو اروسپیس»(Bigelow Aerospace) سال ها تحت آزمایش است تا ارزیابی شود که چقدر در وضعیت سخت فضایی مانند تشعشع و ریزگرانش مقاومت می کند.
نمونه اولیه «زیستگاه محیط منعطف یکپارچه بزرگ»(LIFE) سیرا اسپیس تحت یک مجموعه آزمایش های انفجاری قرار گرفته است که عمدا هوا را به درون سازه پمپاژ می کند تا آن زمان که از کار بیفتد و در نهایت مانند یک بالن از هم گسیخته شود. در این آزمایش، نتایج تا ۲۷ درصد از الزامات ایمنی ناسا فراتر رفتند. به عبارت دیگر، فشار ۷۷ پوند بر اینچ مربع را قبل از ترکیدن تحمل کرد که بسیار بالاتر از میزان تعیین شده ۶۰.۸ پوند بر اینچ مربع است.
در تئوری، زیستگاه LIFE می تواند سه مورد از این ماژول ها را بفرستد تا اندازه ای را معادل ایستگاه فضایی بین المللی فراهم آورد. نسخه های بزرگتری نیز در آینده وجود خواهند داشت. به عنوان مثال بر طبق گفته سیرا اسپیس، یک نسخه به اندازه ۱۴۰۰ متر مکعب می تواند در یک پرتاب از ظرفیت ایستگاه فضایی بین المللی پیشی بگیرد.
سیرا اسپیس می خواهد به آزمایش های انفجاری خود با بهره گیری از ماژول های مقیاس کامل ادامه دهد و نحوه عملکرد این سازه را در مقابل شهاب سنگ های کوچک آزمایش کند. اگرچه، این که هر سازه ای چقدر می تواند برای جایگزینی ایستگاه فضایی بین المللی در شش سال آینده آماده باشد، هنوز مبهم مانده است.منبع:

1402/11/03
15:22:38
5.0 / 5
230
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید