بازی اندروید
دستاور دانش بنیان ها؛

ارتقای کیفیت فرآورده های دامی با نانومکمل های معدنی ساخت داخل

ارتقای کیفیت فرآورده های دامی با نانومکمل های معدنی ساخت داخل

به گزارش بازی اندروید، متخصصان یک شرکت دانش بنیان، مکمل های معدنی مورد استفاده دام را با تکیه به فناوری نانو تولید کردند تا با افزایش جذب و اثربخشی این مکمل ها، کیفیت فرآورده های دامی ارتقا بیابد.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، فاطمه سقطچی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان ایمن نانو فام، به معرفی محصول دانش بنیان این شرکت تحت عنوان نسل سوم نانو مکمل های معدنی روی برای خوراک دام، طیور و حیوانات خانگی پرداخت و اظهار داشت: این محصول مزایای محصولات دو نسل قبل را به صورت همزمان داشته و معایب آنها را ندارد.
وی افزود: قابلیت جذب بالا و عدم تداخل با سایر ریزمغذی ها، اثربخشی و ایمنی زایی بالا در دام و طیور، پایداری بالای کیفیت محصول در مقابل تغییرات محیطی مانند رطوبت و دما، ماندگاری بالا و فناوری نوین در صنعت تولید آن از دیگر مزیت های این محصول دانش بنیان است.
سقطچی در رابطه با نمونه های خارجی اظهار داشت: تنها تولیدکننده خارجی این مکمل ها یک شرکت آمریکایی - هلندی است که بعد از ۱۰ سال تحقیق و توسعه این محصول را بعنوان نسل سوم مکمل معدنی خوراک دام معرفی کرده است که برای انواع دام سبک و سنگین، انواع طیور و آبزیان و اسب و انواع حیوانات خانگی کاربرد دارد و کارایی آن توسط سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) تأیید شده است.
مدیر عامل شرکت ایمن نانو فام در مورد صادرات و فروش آن در داخل اظهار داشت: با عنایت به دانش به روز این محصول، پتانسیل صادرات آن به کشورهای توسعه یافته و کشورهای همسایه وجود دارد و می تواند علاوه بر تأمین نیاز کشور و کمک به تأمین غذای سالم برای جامعه، ارزآوری بالایی برای کشور داشته باشد.
سقطچی افزود: طولانی شدن فرایند دریافت مجوزها منجر به فروش کم پارسال شد ولی برای سال جاری قراردادهای مناسبی با شرکتهای تولیدکننده مکمل برای دام و طیور منعقد کرده ایم.
این فعال حوزه فناوری، با اشاره به اینکه زمینه توسعه پژوهشها در این شرکت فراهم گشته است، تصریح کرد: هم اکنون چهار نیروی انسانی به صورت مستقیم و تمام وقت درحال فعالیت هستند این در شرایطی است که تعداد اشتغال بوجود آمده غیرمستقیم با عنایت به حلقه های کسب و کار بسیار بالاتر است.
سقطچی ضمن اشاره به تولید و فرمولاسیون محصولات پیشرفته شیمیایی و نانویی به اهداف این شرکت پرداخت و بیان نمود: شرکت ایمن نانو فام به منظور دستیابی به کیفیت مطلوب در تولید فراورده های دامی، بی خطری و اثربخشی و در جهت برآورده کردن تمام الزامات قانونی و مقرراتی و همینطور خواسته های مشتریان، مبادرت به پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت در زمینه تولید و عرضه محصولات دامی، بر اساس الزامات استاندارد ۹۰۰۱ کرده است.
وی، استفاده از تکنولوژی های جدید را از اولویت های راهبردی کشور و این شرکت دانش بنیان دانست و اظهار داشت: با وجود محدودیت های مختلف در راه تولید گوشت دام، طیور و آبزیان مانند شرایط آب و هوایی و… استفاده از محصولات برپایه فناوری های نوین جهت بهبود بازدهی تولیدات گوشت در کشور جز مهم ترین اقدامات به حساب می آید.


منبع:

1402/11/07
09:37:51
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید