بازی اندروید
رییس پژوهشگاه پلیمر ایران مطرح كرد؛

تعهد کشورها برای به صفررساندن انتشار گازهای گلخانه ای تا 1403

تعهد کشورها برای به صفررساندن انتشار گازهای گلخانه ای تا 1403

به گزارش بازی اندروید، رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با اعلان اینکه تا 1403 میزان انتشار گازهای گلخانه ای جهان باید به صفر برسد، اظهار داشت: برای تحقق آن نیاز است به سمت انرژی تجدیدپذیر حرکت نماییم.به گزارش بازی اندروید به نقل از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، دکتر اسفنده در افتتاحیه نخستین همایش بومی سازی صنعت کلرآلکالی که با همکاری این پژوهشگاه و شرکت های دانش بنیان در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار گردید، به معرفی این پژوهشگاه پرداخت و از آمادگی این پژوهشگاه در گروههای مختلف پژوهشی برای تقویت ارتباط با صنایع پتروشیمی در حوزه توسعه دانش و فناوری کلرآلکالی آگاهی داد.
وی ضمن اشاره به تلاش ۲۰ ساله پژوهشگاه برای ایجاد فناوری حاصل از دانش با راه اندازی معاونت فناوری، اظهار داشت: در حوزه کلرالکالی ما از همان ۲۰ سال پیش فعالیت خودرا در سطح آزمایشگاهی شروع کردیم و پایلوت نیمه صنعتی غشاهای کلرآلکالی را ساختیم و اکنون خط تولید صنعتی غشاء آماده راه اندازی است.
رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ضمن اشاره به اهمیت محیط زیست و صیانت از آن، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی مجامع علمی دنیا تا سال ۲۰۵۰ میلادی(۱۴۳۰ شمسی) میزان انتشار گازهای هیدروکربونی به فضا به صفر خواهد رسید. بهترین جایگزین شناخته شده برای جایگزینی انرژی فسیلی انرژی حاصل از هیدروژن، انرژی خورشیدی و انرژی باد است. به صفر رسیدن مصرف انرژی فسیلی به عنوان از دست رفتن بخش مهمی از منابع مالی کشورهایی مانند ایران است، پس لازم است که برنامه ریزی لازم برای حفظ و ارتقاء منابع مالی و خودکفایی در حوزه تامین انرژی صورت پذیرد.
مهندس نصری، مدیر عامل یکی از شرکت های صنعتی نیز در این مراسم به معرفی اهداف این همایش پرداخت و اظهار داشت: فناوری الکترولیز کاربردهای متنوع و متفاوتی دارد. عمده ترین این کاربردها در صنایع پتروشیمی و به خصوص صنعت کلرآلکالی، تولید PVC و همین طور فناوری مبتنی بر تولید هیدروژن سبز با الکترولیز آب است که بومی سازی این صنعت را برای آینده کشور اجتناب ناپذیر می کند.
وی اضافه کرد: هیدروژن سبز سوخت آینده است. تا سال ۲۰۵۰ میزان انتشار هیدروکربورها به فضا به صفر خواهد رسید. سرمایه گذاری تدریجی و منظم ادواری باید در دستور کار قرار گیرد و تا ۱۰ سال آینده وابستگی ما به بازار جهانی بسیار زیاد خواهد شد. تا سال ۲۰۵۰ بیش از هزار میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری خواهد شد و تمامی کشورهای دنیا و در رأس آنها چین، هند و آمریکا سرمایه گذاری در این بخش را شروع کردند. پس تامین انرژی آینده کشور و ایجاد بستر عدم وابستگی از اهم وظایف ماست.
دکتر فریدون محمدی، مدیر عامل یکی دیگر از شرکتها به معرفی دستاوردهای این شرکت دانش بنیان در حوزه صنعت کلر آلکالی پرداخت و اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان نخستین و تنها تولیدکننده محلول و غشای پلیمری تبادل یونی (نفیونو فلمیون) در ایران و غرب آسیاست. این شرکت بعد از سال ها تحقیق و توسعه تحت لیسانس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران محصولات غشایی پرفلوئورینه خودرا برای طیف وسیعی از مصرف کنندگان عرضه می کند.


منبع:

1402/11/17
09:12:59
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید