بازی اندروید

فروش بلیط ۴۹۵ هزار دلاری برای غذا خوردن در فضا!

فروش بلیط ۴۹۵ هزار دلاری برای غذا خوردن در فضا!

بازی اندروید: یک شرکت گردشگری فضایی با همکاری یک سرآشپز دانمارکی می خواهد تجربه غذا خوردن بر فراز زمین را امکان پذیر کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، شاید به زوی امکان غذا خوردن بیرون از زمین فراهم گردد.
به نقل از نیویورک پست، غذا خوردن در فضا یک شاهکار نجومی خواهد بود و هزینه آن بسیار بالاست. «اسپیس وی آی پی»(SpaceVIP) که یکی از نخستین شرکت های گردشگری فضایی لوکس است، میزبان تجربه غذا خوردن در یک غذاخوری غوطه ور در فضا با «راسموس مونک»(Rasmus Munk) سرآشپز دانمارکی دارای ستاره میشلن خواهد بود.
۶ کاوشگر فضا با لذت بردن از یک وعده غذایی بر فراز جو زمین در طول یک سفر ۶ ساعته که قیمت آن از ۴۹۵ هزار دلار به ازای هر بلیط شروع می شود، تاریخ ساز خواهند شد.
تمام عواید حاصل از این ماموریت به نفع «بنیاد جایزه فضایی»(Space Prize Foundation) خواهد بود که برابری جنسیتی را در عرصه علم و فناوری ترویج می کند.
«رومن چیپوروخا»(Roman Chiporukha)، بنیان گذار اسپیس وی آی پی اظهار داشت: این نخستین مورد از یک مجموعه اکتشافات با مشارکت هنرمندان برجسته خواهد بود که بمنظور استفاده کردن از سفر فضایی برای ارتقای آگاهی انسان و ترویج سواد فضایی جهان طراحی شده است.
سرآشپز طی ماموریتی که مقرر است در اواخر سال ۲۰۲۵ از «مرکز فضایی کندی» ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شود، غذای خودرا در فضاپیمای «نپتون»(Neptune) شرکت «اسپیس پرسپکتیو»(Space Perspective) سرو خواهدنمود.


فضاپیمای نپتون نخستین فضاپیمای بدون کربن جهان است. نپتون یک موشک نیست، بلکه یک کپسول تحت فشار است که به آرامی ازطریق یک بالن فضایی رانده می شود.
«جین پوینتر»(Jane Poynter)، بنیان گذار و از مدیران عامل اجرائی شرکت اسپیس پرسپکتیو، اظهار داشت: اسپیس پرسپکتیو، تجربه کردن فضا را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار می دهد. ما با پروازهای فضایی منحصربه فرد خود، چیزی را امکان پذیر می نماییم که می تواند زندگی مردم را کاملا متحول کند و یک تغییر عمیق را در نگاه ما انسان ها به جهان و جایگاه خود در آن عرضه نماید.
کاوشگران درحال پرواز کردن در فاصله ۱۰۰ هزار فوت از سطح دریا، به وای فای دسترسی خواهند داشت و می توانند تجربه خودرا بصورت زنده پخش کنند و در طول پرواز با دوستان و خانواده خود روی زمین ارتباط داشته باشند. همچنین، مسافران می توانند طلوع خورشید را بر فراز انحنای زمین تماشا کنند.


پوینتر افزود: اسپیس پرسپکتیو بوسیله یک تجربه پرواز فضایی بدون نیاز به آموزش یا تجهیزات ویژه، ایمن ترین و دردسترس ترین راه را برای سفر به فضا با فضاپیمای نپتون ارائه می دهد.
چیپوروخا اظهار داشت: سرآشپز راسموس، غذاهایی را سرو می کند که با الهام از نقش اکتشاف فضایی در طول ۶۰ سال قبل تاریخ بشر و تأثیر آن بر جامعه ما هم از نظر علمی و هم از نظر فلسفی در نظر گرفته شده اند.
وی ادامه داد: لیست های غذا هنوز نهایی نشده اند، اما بعد از مرحله بعدی برنامه ریزی مشخص خواهند شد.
رامسوس اظهار داشت: غوطه ور بودن، محور مرکزی است و جاه طلبی من این است که خوراک شناسی را با هنر و علم ترکیب کنم تا آگاهی را در مورد مسائل اجتماعی و زیست محیطی افزایش دهم. من در این تجربه می خواهم غذا را به عنوان یک هنر مشترک در وجود انسان برجسته کنم. سرو کردن غذا در صورتیکه به انحنای زمین خیره می شویم، واقعا معنادار خواهد بود.


1402/12/28
12:59:41
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید