بازی اندروید
کانکس تهران؛

انواع کانکس ساندویچ پانل

انواع کانکس ساندویچ پانل

به طور کلی تمامی تولیدات پانلی معین کانتین در شرکت کانکس تهران طراحی و تولید می شود.


مزایای کانکس تهران

شرکت کانکس تهران از بهترین و با سابقه ترین تولید کنندگان کانکس ساندویچ پانل در سطح کشور است . این شرکت توسط مدیران گروه صنعتی معین کانتین راه اندازی شده است . و به طور کلی تمامی تولیدات پانلی معین کانتین در شرکت کانکس تهران طراحی و تولید می شود . با توجه به اینکه متریال مصرفی برای ساخت این نوع از سازه ها از کیفیت بالایی برخوردار است ، این موضوع بر روی کیفیت و طول عمر این سازه ها نیز تاثیر بسیار زیادی دارد . از این رو میتوانیم سازه های پانلی را به عنوان سازه ای با دوام و با کیفیت به خریداران معرفی کنیم.

کانکس ساندویچ پانل چیست ؟

کانکس های ساندویچ پانل نوعی از سازه پیش ساخته هستند که با کمک پانل های تولید شده و دارای مزایای متعددی مانند دوام بالا ، استحکام ، عایق بندی صوتی و حرارتی عالی ، سرعت بالای ساخت و نصب ، قابلیت حمل و جابجایی آسان و هزینه مناسب نگهداری این سازه ها از مزایای آن می باشد از این رو به گزینه ای محبوب برای اجرای سازه های موقت و دائم در صنایع مختلف تبدیل شده اند.

کانکس های ساندویچ پانل در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند . که به طور مثال می توانیم به کانکس کارگاهی ، کانکس اداری ، کانکس ویلایی ، کانکس مسکونی ، کانکس فروشگاهی ، کانکس مدرسه ، کانکس درمانگاهی ، کانکس نگهبانی ، کانکس سرویس بهداشتی و غیره اشاره کرد . و تمامی این کانکس ها با کاربری های مختلف تولید می شوند.

معمولاً کانکس های ساندویچ پانل قابل حمل و با شاسی فلزی ساخته می شوند . البته نوعی از این سازه ها نیز بصورت ثابت و با هزینه ساخت کمتر برای مشتریان طراحی و تولید می شوند.

به طور کلی در ساخت این سازه ها بخصوص دیواره ها ، سقف و کف این سازه ها از پانل های ساندویچ پانل استفاده می شود . عموماً این سازه ها از سه لایه مجزا تشکیل شده اند . لایه میانی آنها را از نوع پلی اورتان ( پلی یورتان ) ، پلی استایرن ( یونولیت ) ، پشم سنگ و یا پشم شیشه انتخاب می کنند . از نظر شرکت کانکس تهران بهترین نوع عایق مصرفی برای ساخت این پانل ها از نوع پلی اورتان با دانسیته 40 بوده و با کمک ورق های گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک با ضخامت 0.5 میلیمتر از هر دو طرف احاطه شده است.

بهتر است بدانید که برای ساخت یک کانکس ساندویچ پانل با کیفیت بهتر است پانل های مصرفی را از سازندگان معتبر مانند ماموت و یا کبیر تهیه کنید . زیرا برخی ازتولید کنندگان متفرقه از عایق هایی با دانسیته کمتر از 40 کیلو گرم و ورق هایی با ضخامت 0.3 میلیمتر استفاده می شود . و در مجموع پانل های مصرفی آنها از کیفیت کمتری برخوردار هستند و این موضوع سبب می شود که کیفیت و طول عمر این سازه ها کاهش زیادی می یابد.

انواع کانکس ساندویچ پانل

کانکس های ساندویچ پانل در کاربری های متنوعی تولید می شوند . در زیر به تعدادی از کانکس های پر کاربرد اشاره می شود.

کانکس اداری : این نوع کانکس  پانلی برای ایجاد فضاهای اداری براساس نیاز سفارش دهنده قابل طراحی و اجرا است . معمولاً کانکس های اداری را با حداقل عرض 3 متر تولید می کنند . در این سازه ها می توانیم فضایی مناسب برای پرسنل داخل این سازه ها و مراجعه کنندگان فراهم نمائیم . نیاز است در طراحی این سازه ها کفسازی از سرامیک بوده تا استحکام سازه افزایش یابد و از طرف دیگر بهتر است به تعداد پنجره ها و ابعاد آنها توجه شود تا حداکثر نور به داخل سازه وارد شود.

کانکس کارگاهی : همانطور از اسم این سازه مشخص است کاربرد این سازه ها در اماکن کارگاهی و ساختمانی می باشد . این نوع از کانکس بیشترین تولید انواع کانکس را به خود اختصاص می دهد . از این رو بسیاری از تولیدکنندگان به ساخت آنها اهتمام دارند . و این نوع از سازه ها با کیفیت های مختلف و طول عمر متفاوت از هم تولید می شوند . و در این سازه ها از امکانات رفاهی استفاده نمی شود ، مگر آنکه سفارش دهنده براساس نیاز افراد مستقر در آنها اقدام به اجرای امکانات رفاهی بکنند.

کانکس فروشگاهی : کانکس های فروشگاهی یا تجاری برای برپایی موقت یا دائم در نمایشگاه ها و یا مراکز خرید کاربرد فراوانی دارند . البته امروزه بسیاری از افراد از این سازه ها برای مشاغل دائم خود مانند اغذیه فروشی و یا رستوان بهره می برند.

کانکس مسکونی : این نوع از سازه برای اسکان دائم در مناطق ییلاقی و باغات و حتی در پشت بام ها مورد استقبال قرار گرفته اند . و در واقع تمامی امکاناتی که شما در یک ساختمان سنتی ( بنایی ) به آن احتیاج دارید در این سازه ها قابل اجرا است . در واقع شما هر آنچه که در خانه خود به آن نیاز دارید و باید در دسترستان باشد در این سازه ها براحتی قابلیت ساخت دارند و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

کانکس ویلایی : کانکس های ویلایی و مسکونی با هم تفاوت های زیادی ندارند . تفاوت این سازه ها در واقع در شکل ظاهری آن ها می باشد . کانکس های ویلایی را به طور کلی با ظاهر سازه های ویلایی شبیه سازی نموده ولی سازه های مسکونی به یک ساختمان بنایی شباهت بیشتری دارند.

کانکس سرویس بهداشتی : امروزه نسبت به گذشته کانکس سرویس بهداشتی از توجه بیشتری برخوردار است و در هر کارگاه ساختمانی قبل از نصب سایر سازه ها ابتدا کانکس سرویس بهداشتی را جانمایی و نصب می کنند . این نوع از کانکس ها در تعداد چشمه ( واحد شمارش سرویس بهداشتی ) های مختلف تولید می کنند . البته در بیشتر کارگاه های ساختمانی سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا می شود.

کانکس نگهبانی : این نوع از سازه برای حراست و حفاظت از مکان های مختلف مورد استفاده واقع می شوند . در صورتی که این سازه ها فقط کاربرد نگهبانی در ساعات مشخص داشته باشند آنها را در ابعاد کوچک و در صورتی که نگهبان بخواهد در ساعت مشخصی از روز یا شب در آن استراحت کند نیاز است که ابعاد کانکس نگهبانی حداقل 2.4 * 4 متر مربع تولید شوند.

کانکس آموزشی : برای برپایی مدارس و آموزشگاه های موقت در مناطق محروم یا در مواقعی که نیاز به فضای آموزشی وجود دارد .این سازه ها بسیار مورد توجه واقع می شود.

کانکس درمانی : این نوع از سازه را با نام های مختلف به بازار عرضه کرده اند از جمله کانکس درمانگاهی و کانکس اورژانس

این سازه ها برای ایجاد درمانگاه ها و مراکز بهداشتی به صورت موقت در مناطق محروم در مواقع بحرانی و یا به عنوان مطب پزشکان و یا دندان پزشکان از کاربرد بیشتری برخوردارند.

مزایای استفاده از کانکس ساندویچ پانل

امروزه به دلایل مختلفی کانکس های ساندویچ پانل نسبت به سازه ها سنتی مورد توجه بیشتری واقع شده است از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت ساخت بالا ، استحکام و دوام ، قابلیت جابجایی آسان ، عایق بندی حرارتی و صوتی عالی ، هزینه ساخت مناسب و مقاومت بسیار بالا در مقابل زلزله

عوامل موثر بر قیمت کانکس ساندویچ پانل

قیمت یک کانکس ساندویچ پانل بخاطر تنوع در ابعاد ، امکانات و مصالح بکار رفته در ساخت ، بصورت کاملاً قطعی قابل تعئین نیست و باید برای تعئین قیمت نهایی یک کانکس به بسیاری از معیارها توجه کافی داشت.

ابعاد یک کانکس اولین و مهمترین عامل تعئین کننده قیمت کانکس ساندویچ پانل است . به طوری که هر مقدار که ابعاد یک کانکس بزرگتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق بندی ، آشپزخانه ، کفسازی سرامیک ، تعداد درب و پنجره ها ، سیستم سرمایش و گرمایش و غیره نیز در قیمت نهایی یک کانکس تاثیر گذار است.

نوع پانل مصرفی ، عایق بکار رفته ، ضخامت عایق ، ضخامت ورق و نوع ورق بدنه نیز از دیگر عوامل تعئین کننده قیمت کانکس ساندویچ پانل است.

شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس ساندویچ پانل می توانید از نمایشگاه شرکت کانکس تهران به آدرس تهران ، شمال به جنوب ، بعد از تهرانسر ، بعد از جاده قدیم کرج ( بزرگراه 65 متری متوسلیان ) ، نبش فرعی اول گروه صنعتی معین کانتین دیدن حاصل فرمائید . لازم به ذکر است که تمامی محصولات تولیدی شرکت کانکس تهران با بهترین کیفیت و متریال به خریداران عزیز عرضه خواهد شد . و شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس و یا به دست آوردن اطلاعات می توانید با گروه مشاوران معین کانتین به شماره 09121434310 ارتباط برقرار کرده و از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید.

 

منبعکانکس تهران

1403/01/12
17:41:18
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید