بازی اندروید

از زنبورهای لگو باز تا زلزله ۷ ریشتری تهران و موش هایش !

از زنبورهای لگو باز تا زلزله ۷ ریشتری تهران و موش هایش !

به گزارش بازی اندروید، روزی که گذشت شاهد اخبار و رویدادهای متفاوتی در علم و فناوری ایران و جهان بودیم که در این گزارش به مرور آنها می پردازیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، از کشف ۳۲ داروی جدید سرطان با کمک هوش مصنوعی و موفقیت واکسن سرطان مغز در آزمایش انسانی تا اخطار در رابطه با زلزله ۷ ریشتری در تهران و مأموریت ۱۰ پارک علم و فناوری برای رسوخ فناوری به صنایع سنتی، دنیای علم و فناوری ایران و جهان شاهد اخبار متفاوت و جذابی بود که در ادامه به مرور آنها می پردازیم.
کشف ۳۲ داروی جدید سرطان با کمک هوش مصنوعی
یک پلت فرم هوش مصنوعی که در «دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو» ابداع شده است، در آزمایش ها توانست ۳۲ داروی جدید را برای هدف قرار دادن سرطان تولید نماید.
آغاز به کار اینوتکس ۲۰۲۴ با صدای زنگ زورخانه و رونمایی از ۳ فناوری
امروز با به صدا درآمدن زنگ شروع به کار سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس، از ۳ محصول رونمایی گردید.
ناسا با دوربین ۳۶ پیکسلی به اکتشاف فضا می رود
ناسا در «ماموریت تصویربرداری و طیف سنجی اشعه ایکس»، یک دستگاه تصویربرداری را مورد استفاده قرار می دهد که سنسور تصویر آن ۳۶ پیکسل است.
آغاز به کار نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ با حضور ۴۵۰ شرکت از امروز/جذب کارآموز در ایستگاه کار
اینوتکس ۲۰۲۴ از امروز سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت در حالی با حضور ۴۵۰ شرکت نوآور و فناور و ۱۵۰ سرمایه گذار در پارک فناوری پردیس برگزار می گردد که علاوه بر عرضه مشاوره برای رفع چالش های شرکت ها، ایستگاه کار هم برای معرفی مشاغل برای جذب کارآموز برگزار شده است.
۳ اقدام جدید معاونت علمی در ناحیه نوآوری/ایجاد مرکز کوانتوم در پارک فناوری پردیس
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اجرای ۳ اقدام در پارک فناوری پردیس اطلاع داد و اظهار داشت: یکی از این اقدامات مرکز ملی آفرینش های کوانتومی است که یک ماه پیش در پارک فناوری پردیس با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر در زمینه اپتیک و کوانتوم شروع به کار کرد.
وقتی هوش طبیعی حشرات به کمک ربات ها می آید
یک استارت آپ مستقر در بریتانیا از یک چاره محاسباتی شامل مجموعه ای از الگوریتم های الهام گرفته از رفتار حشرات، رونمایی کرده است که می تواند به خودکار شدن کمک نماید.
برگزاری المپیک فناوری در مهر امسال
دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ از برگزاری المپیک فناوری در ۳ حوزه در مهرماه سالجاری اطلاع داد.
تشریح نحوه اختصاص سهم پارک ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده
رئیس پارک فناوری پردیس اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به پارک های علم و فناوری را جزء تجربه های این پارک دانست و اظهار داشت: با مصوبه مجلس در سال ۱۴۰۲ مبلغ بودجه کل پارک ها ۱ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان بود و سهم مالیات بر ارزش افزوده پارک ها به ۴۴۰ میلیارد تومان رسید.
هوش مصنوعی پزشک گوگل از پزشکان بهتر عمل می کند!
مدل هوش مصنوعی پزشکی گوگل معروف به Med-Gemini یک هوش مصنوعی متخصص در پزشکی است که ادعا می شود در بعضی کارها حتی از پزشکان انسانی هم عملکرد بهتری دارد.
باید با کسانی که مقاوم سازی را نادیده می گیرند، برخورد قضایی شود
وزیر کشور با بیان اینکه در مقابل کسانی که مقاوم سازی را نادیده می گیرند، باید برخورد قضایی شود، اظهار داشت: ما همچنان در پیشبینی زلزله گرفتار ضعف هستیم، در حالیکه منطق می گوید نباید در این عرصه ضعف داشته باشیم. به تازگی این فرضیه قوت گرفته که میتوان از قابلیت های هوش مصنوعی در جلوگیری از زلزله بهره برد و موفق تر عمل نماییم.
اولین پرواز سرنشین دار «استارلاینر» به تعویق افتاد
نخستین پرواز سرنشین دار فضاپیمای «استارلاینر» که قرار بود در ششم مه صورت گیرد، به علت بروز مشکل در موشک «اطلس ۵» به تعویق افتاد.
صدور قطعنامه ای برای افزایش تاب آوری و کاهش تلفات انسانی در برج میلاد
رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله بررسی راهکارهای کاهش تلفات در زلزله را از نگاههای نهمین کنفرانس زلزله دانست و اظهار داشت: در ۳ روز برگزاری کنفرانس قطعنامه ای برای این مورد تدوین خواهد شد.
«اسپیس ایکس» از لباس فضایی پیشرفته خود رونمایی کرد
پرتاب خصوصی سرنشین دار اسپیس ایکس برای تابستان سال جاری برنامه ریزی شده است و سر انجام از یکی از اجزای اصلی موفقیت این مأموریت یعنی لباس فضایی مسافران، رونمایی شده است. این لباس نسبت به نسخه ابتدایی شرکت، پیشرفته تر و البته کمی ضخیم تر است.
بینا شدن افراد مبتلا به نابینایی ارثی با ژن درمانی «کریسپر»
یک کارآزمایی بالینی نتایج امیدوارکننده ای را در بهبود بینایی در افراد مبتلا به اختلالات ارثی شبکیه نشان داده است.
هشدار در رابطه با زلزله ۷ ریشتری در تهران با ۴۴۲۰ هکتار بافت فرسوده و ۲۰ میلیون موش در زیرشهر
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در تهران ۴۴۲۰ هکتار بافت فرسوده داریم که ۷ درصد شهر تهران را شامل می شود و ۳۷ درصد جمعیت تهران در آن ساکن هستند، اظهار داشت: در زمان وقوع زلزله ما با ۲۰ میلیون موش بعنوان حیوانات موذی مواجهیم، ضمن آنکه ۳.۵ میلیون متر مکعب گاز از زیر شهر تهران عبور می کند.
نصب سامانه لرزه نگار در عمق ۱۰۰ متری در بوستان نهج البلاغه
شهردار تهران از نصب یک لرزه نگار دیگر در عمق ۱۰۰ متری در بوستان نهج البلاغه امسال اطلاع داد.
نوجوان ناشنوا راننده فرمول ۱ می شود
یک نوجوان بریتانیایی که در کودکی گرفتار عفونت شدید گوش شد و شنوایی خویش را از دست داد، حالا به لطف یک فناوری توسعه یافته بوسیله ی یک تیم در مسابقات فرمول یک بزودی اولین راننده ناشنوای مسابقات فرمول یک لقب خواهد گرفت.
ماموریت ۱۰ پارک فناوری برای رسوخ فناوری به صنایع سنتی/ورود پارک ها به ایجاد زنجیره ارزش
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مأموریت جدید پارک های علم و فناوری در ایجاد ارزش افزوده متناسب با آمایش سرزمینی اطلاع داد.
سیارکی به اندازه یک اتوبوس فردا از کنار زمین می گذرد
اخترشناسان انتظار دارند که سیارکی معروف به ۲۰۲۴ JR۱ به نزدیک ترین فاصله خود از زمین در ساعت ۸: ۰۴ عصر روز سه شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۳: ۳۴ صبح چهارشنبه به وقت تهران) برسد.
برگزاری جشنواره شیخ بهایی از ۲۶ اردیبهشت/اعطای جایزه صنعت ساز
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن اشاره به برگزاری هجدهمین جشنواره شیخ بهایی از ۲۶ اردیبهشت، اظهار داشت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر محمود شیخ زین الدین، معاون فقید نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری جایزه فناوری صنعت ساز به برترین طرح های فناورانه ای که به مرحله تولید انبوه رسیده و بر مبنای آن خط تولید یا کارخانه بوجود آمده است، اعطا می شود
زنبورهایی که با همکاری هم لگو بازی می کنند
تحقیقات جدید نشان داده است که زنبورها فقط کارگران سرسختی نیستند، آنها همینطور می توانند در مواقعی که شرایط ایجاب می کند، با یکدیگر همکاری کنند.
رتبه ۱۳ ایران در تولید علم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دنیا
دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اظهار داشت: رویکرد رویداد ملی صنایع خلاق «مانوین» اینست که بعنوان رویدادی در حوزه صنایع خلاق به صورت مستمر در طول سال به صورت استانی و بین المللی تدوام داشته باشد.
«اسپیس ایکس» چهل و ششمین مأموریت مداری سال جاری را انجام داد
یک موشک «فالکون ۹» با پرتاب ۲۳ ماهواره «استارلینک» به مدار پایین زمین، چهل و ششمین مأموریت مداری سال را برای شرکت «اسپیس ایکس» انجام داد.
موفقیت واکسن سرطان مغز در آزمایش انسانی
یک واکسن که با فناوری آران ای پیام رسان(mRNA) ساخته شده ضد گلیوبلاستوما که شکل مرگباری از سرطان مغز است، در یک کارآزمایی بالینی جدید نویدبخش نشان داده است.
منبع:

1403/02/19
10:12:41
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید