بازی اندروید
با رویكرد حمایت از تولید داخل؛

سیاست اختصاص ارز ترجیحی واردات دارو و تجهیزات پزشکی اصلاح گردید

سیاست اختصاص ارز ترجیحی واردات دارو و تجهیزات پزشکی اصلاح گردید

بازی اندروید: هیات وزیران در امتداد پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و فناور در عرصه سلامت با حمایت و پیگیری های معاونت علمی ریاست جمهوری، سیاست اختصاص ارز ترجیحی را با رویکرد پشتیبانی از تولید داخل اصلاح کرد.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی و شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه بخشنامه مصوب هیات وزیران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ درباب اختصاص ارز ترجیحی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی، موضوع تبصره (۴) قانون بودجه ۱۴۰۳ کل کشور به پیشنهاد معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با رویکرد پشتیبانی از تولید داخل اصلاح گردید.
در سالیان اخیر با پیگیری های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و حمایت های انجام شده، تولید دارو و تجهیزات پزشکی توسط شرکت های دانش بنیان با رشد قابل توجهی همراه بوده و ظرفیت داخلی بسیار خوبی در این زمینه شکل گرفته است. این در حالیست که اختصاص ارز ترجیحی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی بدون در نظر گرفتن همه جوانب، علاوه بر ارزبری بالا، سبب واردات انبوه این محصولات به کشور و ایجاد پدیده قاچاق معکوس شده است. اختصاص یارانه برای واردات این محصولات، کاهش قدرت رقابت تولیدکنندگان داخلی را نیز در پی داشته و در سالهای اخیر نارضایتی آنها را به همراه داشته است.
برای حل این چالش مصوبه اخیر هیأت وزیران درباب لیست تجهیزات و ملزومات پزشکی به پیشنهاد معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رباست جمهور اصلاح گردید و بر این اساس در سال ۱۴۰۳ ارز ترجیحی فقط به تجهیزات مصرفی پزشکی و تنها در صورتیکه فاقد مشابه تولید داخل باشند، اختصاص خواهد یافت. مسؤولیت تشخیص این مساله نیز بر عهده کارگروه تبصره (۱) ماده (۱۶) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از محصولات ایران ساخت است.


منبع:

1403/04/04
20:44:10
5.0 / 5
1767
تگهای خبر: تولید , خدمات , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید