بازی اندروید

انفجار بمب باقی مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!

انفجار بمب باقی مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!

بازی اندروید: یک بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا واقع در آلمان کشف شده به سبب خطر بالای جابجایی، امروز بصورت عمدی در همان محل منفجر می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، یک بمب که از زمان جنگ جهانی دوم به جا مانده و الان در نزدیکی کارخانه تسلا در برلین آلمان قرار گرفته، به سبب شرایط ناپایدار نمی تواند بطور ایمن حمل شود و باید در همان محل منفجر شود که نیاز به ایجاد یک منطقه ایزوله یک کیلومتری دارد.
مقامات در مصاحبه با رسانه های محلی تأیید کردند که این بمب متعلق به دوران جنگ جهانی دوم در سایت توسعه برنامه ریزی کارخانه بزرگ تسلا در آلمان پیدا شده است و روز شنبه در همان محل منفجر خواهد شد.
این بمب که ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد، چند روز پیش در یک منطقه جنگلی نزدیک به کارخانه تسلا در آلمان پیدا شد.
هم اکنون کارخانه تسلا در برلین تنها ظرفیت تولید خودرو های مدل Y تسلا را دارد، اما مشتاق است مدلهای بیشتری را از این مکان عرضه نماید. برای این منظور، این شرکت بدنبال مجوز برای توسعه کارخانه خود بود که مقامات محلی این مجوز را اعطا کردند.
با اینحال ساکنان آن منطقه با این گسترش مخالف هستند، برای اینکه شامل پاکسازی و قطع درختان در وسعتی بیش از ۱۰۰ هکتار از آن منطقه جنگلی است. بدین سبب ساکنان آن منطقه به برنامه های تسلا اعتراض دارند. ضمن این که این توسعه منجر به مصرف برق بیشتر نیز می شود.
این اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان بمنظور جلوگیری از این اتفاق درحال ساختن خانه های درختی در آن جنگل هستند.
حالا تسلا در این بین با چالش متفاوتی روبرو شده است. چونکه یک بمب متعلق به جنگ جهانی دوم در این منطقه پیدا شده است.
بمب دوران جنگ جهانی دوم چگونه پیدا شد؟
برخی ممکنست فکر کنند که معترضان این بمب را برای متوقف کردن پیشرفت کار توسعه کارخانه تسلا در آن منطقه کار گذاشته اند. با اینحال مشخص شده است که چنین چیزی درست نیست و این بمب از زمان جنگ جهانی دوم در آن منطقه به جا مانده است.
این بمب به سبب سابقه بمباران این منطقه در طول جنگ جهانی دوم به جا مانده و به سبب قصد تسلا برای ساخت یک محوطه حمل و نقل در این مکان پیدا شده است.
بعد از کشف مشخص شد که این بمب در انگلستان تولید شده، اما برای حمل و نقل بیش از اندازه ناپایدار است و امکان جابجایی آن به خاطر خطر بالای انفجار وجود ندارد.
مقامات تایید نموده اند که انفجار بمب روز شنبه بین ساعت ۷ بامداد تا ۳ پس از ظهر به وقت محلی صورت خواهد گرفت. چنین انفجارهایی به طور معمول به ایجاد یک منطقه ممنوعه به شعاع حدودا یک کیلومتری نیاز دارد. این انفجار برنامه ریزی شده همزمان با تعطیلی اعلام شده در کارخانه تسلا است.
انفجارهای برنامه ریزی شده مهمات قدیمی در اروپا چیز جدیدی نیست. این قاره همچنان هر از گاهی بقایایی از جنگ های جهانی را در قلمروی خود پیدا می کند.
حالا تدارکات برای انفجار در این منطقه جنگلی در حال انجام می باشد، بدین سبب قرار نیست خطرناک باشد. البته برخی گزارش ها از حضور بعضی معترضان به تسلا در نزدیکی محل انفجار عمدی این بمب حکایت دارد.
محل دقیق حضور این تظاهرکنندگان معین نیست و مقامات گفته اند که به وظیفه خود در اطلاع رسانی به معترضان عمل کرده اند و تصمیم برای تخلیه به خود افراد واگذار شده است.
از طرف دیگر معترضان به رسانه های محلی گفته اند که از این اقدامات ناآگاه هستند.
بعد از انفجار، جستجوی بازیابی مهمات تا آن زمان که محل برای ساخت و سازهای اضافی ایمن اعلام گردد، ادامه خواهد یافت. گزارش ها همین طور حاکی از آنست که تسلا برنامه های توسعه خودرا کاهش داده است تا تنها از نیمی از منطقه جنگلی در نظر گرفته شده اولیه استفاده نماید.
این کاهش منجر به کوچک تر شدن انبارها و فضاهای لجستیکی و کنار گذاشتن کامل طرح های اتاق های آموزشی و مهدکودک فرزندان کارکنان شده است.1403/04/10
09:58:22
5.0 / 5
122
تگهای خبر: آموزش , بازی , بدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید