بازی اندروید
دستاورد دانش بنیان ها؛

کیت های تصفیه آب فوری بومی سازی شد

کیت های تصفیه آب فوری بومی سازی شد

به گزارش بازی اندروید، یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کیت های تصفیه آب فوری با یک سوم تا یک چهارم نمونه مشابه خارجی شده است که علاوه بر گندزدایی و رسوب زدایی از ذرات معلق، سم زدایی را هم انجام می دهد.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان ریز سنجش آریا در سال ۱۴۰۱ با هدف تولید انواع کیت های تشخیصی برای استفاده در حوزه های مختلف صنعتی تأسیس شد. فعالیت این شرکت با تولید کیت های شناسایی و شمارش دقیق آلودگی های میکروبی در صنایع مختلف همچون آب و فاضلاب، نفت و پتروشیمی، آرایشی و بهداشتی، شوینده، دارو و مواد غذایی با یک تکنولوژی جدید، به روز و ارزان با کاربری آسان و سریع مبتنی بر نوعی فناوری لابراتوار روییک تراشه (Lab–On-Chip) توسط محققان این شرکت توسعه یافته و بعنوان اختراع ثبت شده است.
سارا شهبازی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت ریزسنجش آریا در مورد عملکرد کیت های ریزسنجش اظهار داشت: کیت ریزسنجش یک محصول همه کاره است که برای انواع نمونه ها شامل مایع یا جامد، حاوی مواد با خواص بیوسایدیک قوی، ضعیف یا بدون آن قابل استفاده است؛ برای آنالیز میکروبی تمام سطوح از بیمارستان ها تا تجهیزات و سالن های تولید فرآورده های غذایی و اتاق تمیز طراحی شده اند. برای سنجش میکروبی محصولات خاص مانند آرایشی بهداشتی، دارویی و محصولات پایه روغنی مناسب می باشد.
وی افزود: کیت شناسایی و شمارش باکتری ها در صنایع مختلف کاربرد دارد و برای نخستین بار در کشور ساخته شده است که خیلی سریع و بدون احتیاج به مهارت خاصی، شناسایی و شمارش باکتری ها را انجام می دهد، در مواقعی که صنایع فرصت خالی کردن مخزن بچ را ندارند این کیت ها مورد استفاده قرار می گیرند.
به گفته او، تست های میکروبی به صورت معمول زمان بر است و با استفاده از این کیت ها، زمان استاندارد متد از یک سوم تا یک دوم کاسته شده و خیلی سریع تر وارد مرحله بعد می شوند.
شهبازی کیت های تصفیه آب فوری را از دیگر محصولات این شرکت برشمرد و در توضیح عملکرد این کیت ها اظهار داشت: این کیت ها در مواقع اضطراری که نیروهای امدادی، ارتش، سپاه یا گروههای طبیعت گردی آب تصفیه شده در دسترس ندارند، مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه کیت های تصفیه آب مشابه کیت های تصفیه آب ارتش آمریکا است، خاطرنشان کرد: ما توانسته ایم آنرا بومی سازی نماییم این در شرایطی است که در کیت های آمریکایی خاصیت سم زدایی وجود ندارد و ما این ظرفیت را هم به کیت های مان اضافه کرده ایم تا علاوه بر گندزدایی و رسوبزدایی از ذرات معلق، سم زدایی را هم انجام دهیم و ضریب اطمینان بیشتری را به مشتری عرضه نماییم و طی آن، آب تصفیه شده تا ۹۰ درصد قابل شرب است.
وی در مورد مزیت کیت تصفیه آب نسبت به نمونه های مشابه اظهار داشت: هزینه تولید این محصول، یک سوم تا یک چهارم نمونه مشابه خارجی تمام می شود.
شهبازی ظرفیت تولید شرکت ریز سنجش آریا در تولید هر یک از کیت های شمارش باکتری و تصفیه آب را ۱۰ هزار کیت در ماه اعلام و تصریح کرد: نیاز کشور اگر به درستی بازارسازی شود، چیزی حدود بیست تا سی هزار کیت در ماه نیاز کشور است و شرکت ریز سنجش آریا، از توانایی تأمین نیاز کشور برخوردار می باشد.
مدیر تحقیق و توسعه شرکت ریز سنجش آریا در انتها تصریح کرد: محصولات ما در داخل کشور فروش بالایی دارند و بنابراین به صادرات آن خیلی فکر نکرده ایم، کیت های شمارش باکتری اما از پتانسیل بالایی برخوردار بوده و می تواند در کشورهایی همچون ترکیه، عراق، پاکستان و روسیه بازار را از آن خود کند اما با این وجود، تابحال صادراتی نداشته ایم ولی درحال رایزنی هستیم که بتوانیم این مهم را بزودی به انجام برسانیم.


منبع:

1403/04/11
12:00:05
5.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید