بازی اندروید

شروع به کار کنگره ژنتیک با شعار ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی و حفظ ذخایر ژنتیکی

شروع به کار کنگره ژنتیک با شعار ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی و حفظ ذخایر ژنتیکی

به گزارش بازی اندروید، رئیس انجمن ژنتیک ایران با اشاره به اینکه کنگره امروز با شعار «ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی و حفظ ذخایر ژنتیکی؛ نیاز آنی و لزوم آتی» از امروز شروع به کار می کند، اظهار داشت: تلاش داریم در این رویداد آخرین یافته های کشور در حوزه هایی چون انسانی، جانوری، زیست واره ها، سلول های بنیادی و ذخایر ژنتیک عرضه شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر مختار جلالی در هفدهمین کنگره ژنتیک و ششمین کنگره بین المللی که از بامداد امروز در دانشگاه شهید بهشتی شروع به کار کرده است، اظهار داشت: ایرانی ها از ۵ هزار سال قبل با علم توارث آشنا بودند و این امر از راه لوح سفالی کشف شده در ایلام به اثبات رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این لوح سفالی الان در موزه لوور نگهداری می شود، اظهار نمود: ایرانی ها از آن زمان از این علم برای اصلاح اسب و خر بهره می بردند.
جلالی ضمن اشاره به سابقه تاسیس انجمن ژنتیک از ۵۰ سال قبل در کشور، خاطرنشان کرد: ژنتیک پایه و فونداسیون علومی چون بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی است و امیدوارم با چشم اندازی که در پیش روی ما قرار دارد، در جهت تحقق اهداف این حوزه گامهای مؤثری برداشته شود.
رئیس انجمن ژنتیک اظهار نمود: علاوه بر اینها از ۱۳ اقلیم، ۱۱ اقلیم آنرا در کشور داریم. این تنوع ژنتیکی زیستی، گیاهی و جانوری سبب شده که ارزش تنوع ژنتیک از نفت و گاز کشور اهمیت بیشتری داشته باشد.
جلالی اظهار داشت: در این رویداد در کنار سخنرانی ها، نشست های تخصصی در حوزه های مرزهای دانش برگزار می گردد و تلاش داریم در این رویداد آخرین یافته های کشور در حوزه هایی چون انسانی، جانوری، زیست واره ها، سلول های بنیادی و ذخایر ژنتیک عرضه شود.
رئیس انجمن ژنتیک ضمن اشاره به برگزاری ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک، اظهار داشت: این رویداد با شعار «ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی و حفظ ذخایر ژنتیکی؛ نیاز آنی و لزوم آتی» با حمایت ۴ دانشگاه بین المللی برگزار می گردد.
منبع:

1403/04/17
12:40:43
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید