بازی اندروید
با اجرای آیین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی طب سنتی؛

فعالیت مؤسسات فعال در حوزه طب سنتی ضابطه مند می شود

فعالیت مؤسسات فعال در حوزه طب سنتی ضابطه مند می شود

به گزارش بازی اندروید، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی اظهار داشت: با اجرای آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی، عقب ماندگی ها در این عرصه جبران می شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی هم طی سخنانی در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی ایرانی در پیاده سازی راهبردهای حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، اظهار داشت: از منظر سیاست گذاری دو نوع و جنس سیاست عام و خاص داریم. سیاست گذاری های عمومی ناظر به ریل گذاری های کلی هستند و مشی کلی را تعیین می کنند، اما دنیا به این سمت و سو گام گذاشته است که بر اساس مزیت های بومی و فرصت هایی که در اختیار دارد، به سیاست گذاری های خاص هم دست می زند که این کار با شکل گیری ستادهای توسعه فناوری در معاونت علمی شکل اجرایی گرفت. آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی ایرانی گامی از جنس سیاست های خاص است که در جهت آخرین خواسته های آیت الله شهید رئیسی بود و تاکیدات ایشان به حوزه طب و درمان را مورد توجه قرار می دهد.
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری بیان نمود: در سیاست گذاری دو مبحث اهداف و ابزار سیاستی را نیاز داریم که در سند گیاهان دارویی و طب سنتی هستند و مصوبه اخیر توسط شهید جمهور یک ابزار جدید سیاستی است. ابزار سند گیاهان دارویی هم مقرر است در کنار تمامی قوانین و مجوزها یک تسهیل و ریل گذاری جدید را برای شرکتهای این حوزه ایجاد نماید مانند آنچه در تولید بار اول و ترک تشریفات مناقصات صورت گرفت. ما در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی باوجود وجود ظرفیت ها گرفتار عقب ماندگی هایی هستیم و این آئین نامه ابزاری برای تسهیل جبران این عقب ماندگی ها است. برای توسعه اقتصاد دانش بنیان هم مشابه همین روند اجرا شد و تعارضات با سایر دستگاه ها هم قابل حل است.
روح الله دهقانی فیروزآبادی طی سخنانی ضمن اشاره به اهمیت توسعه فناوری گیاهان دارویی و عرصه طب سنتی در کشور، اظهار داشت: سند مصوب شورایعالی انقلاب فرهنکی در حوزه طب سنتی آن چنان که باید توفیق چندانی کسب نکرده است.
وی اضافه کرد: این حوزه حائز فرصت های مختلف از حیث تاریخی، فرهنگی و اقتصادی می باشد و مقام معظم رهبری مؤکدا بر اهمیت این حوزه تاکید داشته اند که امید داریم در معاونت علمی توجهی جدی به این حوزه شود و با این کارها، این حوزه دانشی فرهنگی و اقتصادی مورد توجهی باردیگر قرار بگیرد.
در این نشست، آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی ایرانی بررسی و تصویب گردید. با ابلاغ این آئین نامه در آینده نزدیک، زمینه فعالیت ضابطه مند مؤسسات فعال در حوزه طب سنتی فراهم خواهد شد.


منبع:

1403/04/18
12:55:27
5.0 / 5
50
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید