بازی اندروید
با فناوری نانو؛

یک روش درمانی جدید برای جلوگیری از کاهش شنوایی ابداع شد

یک روش درمانی جدید برای جلوگیری از کاهش شنوایی ابداع شد

بازی اندروید: دانشمندان یک قرص نانویی ساخته اند که می تواند از کاهش شنوایی ناشی از سر و صدا پیشگیری کند.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند می تواند منجر به کاهش شنوایی شود. دستگاه های هوشمند مانند آیفون و ایرپاد به شما اطلاع می دهد که صداهای محیطی در اطراف شما از آستانه ایمن فراتر می رود. ما نمی توانیم از همه صداهای بلند اطراف خود جلوگیری نماییم تا خطر کم شنوایی بعد از قرار گرفتن در معرض آنها را کاهش دهیم.
خوشبختانه، ممکنست یک روش درمانی جدید برای جلوگیری از کاهش شنوایی یا کاهش اثرات آن به شکل قرص وجود داشته باشد. این دارو برای انجام جادوی خود از روده شما و جریان خون عبور می کند. این روش درمانی از مونتاژ نانوذرات اکسید آهن سوپر پارامغناطیسی (SPIOCA) که پژوهشگران چین توسعه داده اند، بهره مند می شود. این نانوذرات در روده مستقر می شوند.
اسپیوکا (Spioca) از باکتری های خوب بدن استفاده می نماید و بدها را می بندد. این امر مانع از لطمه اضافی به گوش می شود، برای اینکه باکتری های بد نمی توانند بطور معمول به آن برسند. آنها از یک سلولز محلول در آب مورد تأیید FDA استفاده کردند تا اسپیوکا را بپوشانند و اطمینان حاصل کنند که این دارو از سفر در روده جان سالم به در می برد. اسپیوکا همین طور برای زنده ماندن از شرایط اسیدی معده در راه رسیدن به روده، جایی که برای عمل لازم است به وجود آمده است.
آن ها پیش از قرار گرفتن در معرض سر و صدا به مدت دو ساعت اسپیوکا را بصورت خوراکی به موش ها دادند. قرار گرفتن در معرض صدای ۱۱۰dB سلول های مو را در داخل گوش داخلی تحت تأثیر قرار داد. آنها مستقیماً مسئول انتخاب صداها و انتقال آنها به مغز بوسیله تکانه های الکتریکی ارسال شده به اعصاب هستند.
محققان قدرت شنیداری این موش ها را با موش هایی که از این فنآوری استفاده نکرده بودند را مقایسه کردند. نتایح نشان داد که موش هایی که اسپیوکا را بهره برده اند، سلول های موی بهتری در گوش دارند و سطح شنوایی بهتری نیز دارند.
صداهای بلند موجب التهاب محلی می شوند. گونه های اکسیژن فعال (ROS) در سلول های مو جمع می شوند و آنها را خنثی می کنند. بدون این سلول های ریز، ما نمی توانیم صداها را انتخاب نماییم و کم شنوایی را تجربه می نماییم.
داروی اسپیوکا بطور مستقیم به جلوگیری از لطمه به سلول های مو کمک نمی نماید. قرار گرفتن در معرض صداهای بلند نیز بر میکروبیوم روده تأثیر گذاشته و التهاب را در این سطح ترویج می کند. اسپیوکا میزان باکتری های بد را کم کرد.


منبع:

1403/04/19
15:15:13
5.0 / 5
46
تگهای خبر: الكتریكی , بدن , دستگاه , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید