بازی اندروید

سینمای ایران برای معرفی نماینده به اسكار چقدر زمان دارد؟

سینمای ایران برای معرفی نماینده به اسكار چقدر زمان دارد؟

بازی اندروید: آكادمی علوم و هنرهای سینمایی اسكار تحت تاثیر بحران جهانی ویروس كرونا، امسال تغییراتی را برای پذیرش آثار در شاخه های مختلف همچون بهترین فیلم بین المللی اعمال خواهدنمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، برمبنای قوانین مندرج در سایت آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در ارتباط با شاخه بهترین فیلم بین المللی، کشورها حداکثر تا تاریخ اول دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذرماه) فرصت دارند تا فیلم منتخب خودرا به آکادمی معرفی کنند.
همچنین کشورها حداکثر باید تا تاریخ ۳۱ اوت ۲۰۲۰ (۱۰ شهریور) اعضای منتخب کمیته اسکار خودرا برای معرفی نماینده آن کشور به آکادمی اسکار معرفی کنند.
به سبب بحران جهانی ویروس کرونا، آکادمی اسکار قبل از این اعلام نموده که طور موقت و تنها برای یک سال فیلمهایی که اکران سینمایی نداشته باشند را واجد شرایط رقابت در شاخه های این جوایز سینمایی خواهد دانست.
آکادمی اسکار تصریح کرده این امتیاز موقت شامل همه فیلمهای اکران آنلاین نخواهد شد و تنها فیلمهایی می توانند از این امتیاز استفاده کنند که قبل از این، تاریخ اکران سینمایی ها اعلام شده باشد اما به سبب شیوع ویروس کرونا در نهایت در سرویسهای ویدئوی درخواستی (VOD) اکران شده اند. این فیلمها همین طور باید حداکثر در فاصله زمانی ۶۰ روز بعد از انتخاب رسمی بعنوان نماینده کشورشان، در سایت نمایش آنلاین آکادمی اسکار (ویژه اعضا) نیز به معرض نمایش گذاشته شود.
با آغاز مجدد فعالیت سینماها و برمبنای اعلام اکادمی، شرایط ۷ روز اکران تجاری در سینما بعنوان یکی از شرایط اصلی حضور در جوایز اسکار بار دیگر اعمال خواهد شد و فیلمهایی که قبل از این اکران آنلاین شده اند دیگر نیازی به اکران سینمایی نخواهند داشت.
فیلم هایی که بعنوان نماینده رسمی کشورها در شاخه اسکار بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ انتخاب می شوند باید در فاصله زمانی بین اول اکتبر ۲۰۱۹ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۹ مهر ۱۳۸۹ تا ۱۱ دی ۱۳۹۹) در کشور مبدا اکران شده باشد.
تاکنون فقط کشور لهستان فیلم «هرگز باردیگر برف نمی بارد» اثر «مالگوژاتا شوموفسکارا بعنوان نماینده رسمی خود در رقابت های جوایز اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرده است.
سال گذشته رکورد ۹۳ کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فیلم «اَنگل» ساخته «بونگ جون هو» از کره جنوبی موفق به کسب جایزه شد. مستند «در جستجوی فریده» ساخته مشترک آزاده موسوی و کوروش عطائی نیز نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ بود.
نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار می گردد.

منبع:

1399/05/31
12:02:07
5.0 / 5
2079
تگهای خبر: آنلاین , رقابت , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید