بازی اندروید

جشنواره سینما حقیقت هم آنلاین شد

جشنواره سینما حقیقت هم آنلاین شد

به گزارش بازی اندروید در اولین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت كه عصر 28 مرداد 99 در سازمان سینمایی برگزار شد، اعضای شورا بر لزوم برگزاری این رویداد مهم سینمای مستند ایران، حتی در چارچوب پلتفرم های آنلاین تاكید نمودند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دکتر احمد ضابطی جهرمی (استاد دانشگاه، مستندساز، مؤلف و مترجم)، محمد حمیدی مقدم (مدیرعامل مرکز گسترش)، مهدی مسعودشاهی (مدیر فرهنگی و عضو هیات اُمنای مرکز گسترش)، اُرد عطارپور (تهیه کننده و مستندساز باسابقه ی سینما)، مرتضی رزاق کریمی (قائم مقام مرکز گسترش)، محمد صوفی (نماینده انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند)، آزاده بی زارگیتی (نماینده انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند) و محسن یزدی (مدیر شبکه مستند سیما) اعضای شورای سیاستگذاری چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت هستند که این افراد به انتخاب و معرفی رئیس سازمان سینمایی منصوب شده اند. دکتر انتظامی هم رئیس این شورای سیاستگذاری است.
در اولین جلسه ی این شورا، شیوه برگزاری چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت با عنایت به شیوع بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفت. بعد از طرح مباحثی پیرامون برگزاری جشنواره به صورت آنلاین یا حضوری و یا حتی عدم برگزاری آن، اعضا با عنایت به اهمیت و تأثیر جشنواره سینماحقیقت، بر لزوم برگزاری این جشنواره حتی در چارچوب پلتفرم های آنلاین تاکید نمودند.
در این نشست، دبیر جشنواره سینماحقیقت پیرامون تحقیقات گسترده ای که درمورد برگزاری آنلاین جشنواره های بین المللی نظیر هات داکس کانادا، ویزیون دورئل سوئیس و... انجام شده است سخن گفت و اعضای شورا ضمن بیان مزایا و مشکلات برگزاری آنلاین سینماحقیقت، پیشنهاداتی همچون مرور آثار برتر دوره های قبل در چارچوب جشنواره جشنواره ها و اختصاص بخش رقابتی به فیلم های تولید شده با مبحث کرونا را مطرح نمودند.
همچنین اعضای شورا بر ایجاد زیرساخت های لازم جهت رعایت قانون کپی رایت در صورت اکران آنلاین فیلم های بخش مسابقه و توجه بیشتر به برگزاری کارگاه های آنلاین و بزرگداشت ها تاکید نمودند. عرضه ی راهکارهایی برای ایجاد فضای گفتگو درباره ی فیلم ها و امکان تبادل اطلاعات و آرا از موضوعات دیگری بود که در این نشست عنوان شد.
در آخر تصمیم گیری نهایی پیرامون بخش های مختلف جشنواره و چگونگی برگزاری آنلاین سینماحقیقت به جلسه آینده این شورا موکول شد.
در این جلسه و به علت رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات جمعی، دکتر احمد ضابطی جهرمی و مرتضی رزاق کریمی غایب بودند. محمدرضا بهشتی منفرد مدیر اجرایی و شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت هم از دیگر حضار این نشست بودند که در سالن کنفرانس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.
منبع:

1399/06/01
14:11:51
5.0 / 5
1712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید