بازی اندروید

اخطار قحطی گسترده جهانی در شرایط قرنطینه كرونایی

اخطار قحطی گسترده جهانی در شرایط قرنطینه كرونایی

به گزارش بازی اندروید رئیس برنامه غذای جهانی سازمان ملل متحد با اشاره به اینكه همه گیری كرونا منجر به قحطی گسترده و شدید خواهد شد از جامعه جهانی خواست تا برای پیشگیری از فاجعه اقدام نمایند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، قبل از آغاز همه گیری کرونا در جهان، رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اخطار داده بود که سال ۲۰۲۰ میلادی به علت صدمه شدید ناشی از "بلایای طبیعی و درگیری ها" به سیستم های غذایی، بدترین سال از این نظر بعد از جنگ جهانی دوم خواهد بود.
دیوید بیزلی، رئیس برنامه غذای جهانی سازمان ملل متحد در این ارتباط تصریح کرد: ما درمورد افرادی که گرسنه می خوابند صحبت نمی نماییم، بلکه در مورد شرایط شدید و وضعیت اضطراری صحبت می نماییم. مردم به معنای واقعی کلمه در آستانه گرسنگی قرار خواهند گرفت و اگر به آنها غذا نرسانیم، جان خویش را از دست می دهند.
برپایه برنامه غذای جهانی (WFP)، بیشتر از ۳۰ کشور در حال توسعه می توانند قحطی گسترده را تجربه کنند و ۱۰ مورد از آنها از پیش، بیشتر از یک میلیون نفر شهروند در آستانه گرسنگی دارند. طبق پیشبینی WFP، آمریکای لاتین با ۲۶۹ درصد افزایش، با شدیدترین افزایش در تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه روبرو خواهد شد. به دنبال آن کشورهایی در شرق و آسیای میانه با ۱۳۵ درصد افزایش و آفریقای جنوبی با ۹۰ درصد افزایش مواجه خواهند شد. به صورت کلی پیشبینی می شود تعداد افرادی که سوء تغذیه در جهان را تجربه می کنند ۸۰ درصد رشد داشته باشند.
دیوید بیزلی وضعیت سودان جنوبی را سبب نگرانی شدید دانست. به قول وی، این کشور گرفتار جنگ داخلی و خشونت قومی، دارای پنج میلیون نفری است که WFP هم اکنون به آنها کمک می نماید. سال جاری تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه در این کشور به ۶.۶ میلیون نفر افزایش یافته است.
علاوه بر درگیری ها، بلایای طبیعی و همه گیری کروناویروس، سال جاری کشورها در سرتاسر جهان با بدترین تهاجم ملخ ها طی دهه ها رو به رو شده اند که منجر به نابودی هزاران هکتار محصولات زراعی شده و وضعیت معیشت ۱۰ درصد از جمعیت جهان معادل ۷۸۰ میلیون نفر را تهدید می کند.
همینطور با حادثه انفجار در بیروت، پایتخت لبنان که در اوایل ماه آگوست رخ داد، اوضاع حتی وخیم تر هم شد. این انفجار قدرتمند نه تنها انبارهای غلات را در این شهر نابود کرد بلکه بندر آنرا که از آن برای تحویل ۸۵ درصد از مواد غذایی به کشور استفاده می شود با خسارات زیادی مواجه کرد.
رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل اظهار داشت: این آژانس پیش از همه گیری کرونا به ۱۳۸ میلیون نفر در ۸۳ کشور جهان کمک می کرد. به قول وی، برای خیلی از آنها WFP "آخرین امید برای بقا" است. برای ادامه کمک به این افراد، آژانس در شش ماه آینده به ۴.۹ میلیارد دلار بیشتر نیاز دارد.
پول البته تنها مشکل نیست. با عنایت به فشارهای ناشی از محدودیت های قرنطینه ای کرونایی امدادگران نتوانستند کمک های لازم را به خیلی از مناطق عرضه کنند، ازاین رو دسترسی به مناطق مختلف هم بسیار مورد نیاز است.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، دیوید بیزلی بیان نمود: ما به پول و دسترسی نیاز داریم. در صورت فقدان پول و دسترسی کافی خیلی از مردم خواهند مرد، کودکان سال ها از عواقب سوء تغذیه رنج می برند و دنیا تمام پیشرفت های حاصل از مبارزه با گرسنگی را طی یک دهه گذشته از دست می دهد اما اگر پول بدست آوریم و زنجیره های تأمین را باز نگه داریم، می توانیم از قحطی جلوگیری نماییم.1399/06/02
20:12:08
5.0 / 5
1891
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید