بازی اندروید

داروهای روان پزشكی اعتیادآور نیستند

داروهای روان پزشكی اعتیادآور نیستند

به گزارش بازی اندروید یك متخصص اعصاب و روان با بیان این كه داروهای روان پزشكی اعتیادآور نیستند، اظهار نمود: داروها در صورت تجویز پزشك آرامش و درمان را برای افراد به همراه می آورند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، گودرز عکاشه با اشاره به این که روان زخم ها طیف وسیعی از اختلالات را در برمی گیرند، اظهار داشت: تروما می تواند در سطوح «خفیف»، «متوسط»، «شدید» و «برجسته» ظهور و بروز داشته باشد. بعضی از تروماها از نظر روانی صدمه های مختلف و ماندگاری را در انسان برجای می گذارند.

این روان پزشک در ادامه در مورد ترومای ﮐﺎﺗﺎﺳﺘﺮوﻓﯿﮏ یا روان زخمِ فاجعه بار، توضیح داد: مشاهده یا تجربه صحنه هایی مانند «سیل»، «زلزله»، «آتش افروزی»، «جنگ» و «تجاوز به عنف» و... می توانند ترومای ﮐﺎﺗﺎﺳﺘﺮوﻓﯿﮏ ایجاد کنند.

وی افزود: هر شخص بعد از تجربه ترومای فاجعه بار با سندرم «استرس بعد از سانحه» درگیر می شود.

عکاشه با بیان این که استرس بعد از سانحه سبب یادآوری مکرر حادثه می شود، خاطرنشان کرد: در این شرایط یک حادثه در خواب یا بیداری و در نشانه های در رابطه با حادثه مورد یادآوری قرار می گیرند.

به قول وی، تروما در بعضی موارد بعد از وقوع حادثه و گذشت مدت زیادی از آن آثار زیان بار خویش را نشان داده است. برخی اوقات «شنیدن جزئیات یک حادثه» می تواند انسان را در معرض صدمه روانی قرار دهد.

وی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، اضافه کرد: ما زمانی تروما را در سطح فاجعه بار ارزیابی می نماییم، که فرد حضور مستقیم در فاجعه داشته باشد و بیشترین صدمه را دریافت کند.

این متخصص اعصاب و روان با بیان این که داروهای روان پزشکی اعتیادآور نیستند، اظهار نمود: داروها در شرایط مختلف و با تجویز پزشک آرامش و درمان را برای افراد به همراه می آورند.

وی عنوان کرد: هر گاه انسان با تروما درگیر شود و با روش های معمول از پس آن برنیایید، ما از راه درمان دارویی اقدامات مختلفی را پیش می گیریم.1399/03/17
14:17:14
5.0 / 5
2562
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید