بازی اندروید

تعزیه حضرت علی اكبر (ع)

تعزیه حضرت علی اكبر (ع)

تعزیه «حر ریاحی» ششمین مجلسی بود كه در طول پنج شب گذشته در چارچوب رویداد «شبیه خوانی در پهنه» توسط «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» با رعایت پروتكل های بهداشتی، اجرا شد. این گروه در ادامه به اجرای مجلس «حضرت علی اكبر(ع)» می پردازد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، شامگاه گذشته، سه شنبه چهارم شهریورماه، در پنجمین شب از رویداد «شبیه خوانی در پهنه»، مجلس «حر ریاحی» مقابل تالار وحدت اجرا شد.
«حر ریاحی» ششمین اجرای رویداد «شبیه خوانی در پهنه» در پنج شبِ گذشته بود که در دهه اول ماه محرم و بعد از اذان مغرب و عشا، توسط «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» به سرپرستی احمد عزیزی در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می گردد.
در ششمین شب از رویداد «شبیه خوانی در پهنه»، امشب چهارشنبه پنجم شهریورماه، مجلس «حضرت علی اکبر(ع)» اجرا خواهد شد.
موضوع تعزیه «حضرت علی اکبر(ع)» شهادت این حضرت است. تعزیه با سخنانی از امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) و لیلا مادر حضرت علی اکبر(ع) و اذن گرفتن حضرت از امام حسین(ع) برای به میدان رفتن شروع می شود. سپس به میدان رفتن او و مبارزطلبیدن و بازگشت از میدان جنگ و تقاضای آب به تصویر کشیده می شود و در نهایت، شهادت او و حاضر شدن امام حسین(ع) بر کنار پیکر حضرت و صدازدن جوانان بنی هاشم برای بردن پیکر، آخر بخش مجلس است.

رویداد «شبیه خوانی در پهنه» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱ تهران در جریان است و «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» در طول آن، طی ۱۰ شب، یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه های «شاهچراغ(ع)»، «وهب نصرانی»، «طفلان زینب (س)»، «حضرت مسلم (ع)»، «دو طفلان مسلم (ع)»، «حر ریاحی»، «حضرت علی اکبر(ع)»، «حضرت قاسم (ع)»، «حضرت ابوالفضل (ع)»، «شهادت امام حسین (ع)» و «بازار شام» را اجرا می کنند.
این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی روی صحنه می رود.
برنامه «شبیه خوانی در پهنه» به صورت زنده هر شب از سایت اینترنتی نمایش نت به آدرس www.namayeshnet.com پخش می شود.

منبع:

1399/06/06
22:36:48
5.0 / 5
2300
تگهای خبر: اینترنت , جوانان , چراغ , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید