بازی اندروید

كارگروه تدوین سند جامع تعلیم و تربیت كودك تشكیل گردد

كارگروه تدوین سند جامع تعلیم و تربیت كودك تشكیل گردد

بازی اندروید: جلسه بررسی وضعیت مهد كودك ها و پیش دبستانی ها به ریاست دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و با حضور وزیر آموزش وپرورش و معاونین و رئیس سازمان بهزیستی روز گذشته در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در این نشست مبحث مهدکودک را از دغدغه های مقام معظم رهبری است، اظهار نمود: نظارت بر مهدکودک ها جزء مواردی است که در آن اهمال و کوتاهی شده است.
وی با تاکید بر اینکه دوره مهدکودک بعنوان طلایی ترین دوره تعلیم و تربیت مطرح است، اضافه کرد: هم اکنون در کشور چندین نهاد در حوزه مهدکودک تصمیم گیرنده هستند که لزوم دارد یک نهاد واحد مسئولیت صدور مجوز، راهبری و مدیریت محتوایی را عهده دار باشد. این بهم ریختگی مدیریتی نتیجه ای جز رهابودگی کارها ندارد.

کارگروه تدوین سند جامع تعلیم و تربیت کودک تشکیل شود

عاملی با اشاره به اینکه تعدد نهادهای متولی در حوزه مهدکودک و پیش دبستانی خوشایند نیست، اظهار داشت: تقسیم کار بین وزارت آموزش وپرورش و سازمان بهزیستی هم مفید نبوده است و نیاز است که یک تمرکز جدی در مدیریت امور مهدکودک ها صورت گیرد.
وی افزود: برای مدیریت امور مهدکودک ها بهتر است یک سازمان انتخاب گردد و یا اینکه سازمان جدیدی برای این امر تشکیل گردد همان گونه که برای امور نخبگان، بنیاد ملی نخبگان شکل گرفت.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: پژوهش های انجام شده در ستاد فرهنگ دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی حاکی از این است که کشورهایی که نگاه راهبردی دارند، به دوره مهدکودک و پیش دبستانی توجه ویژه ای قائل هستند و دولت ها سرمایه گذاری ها اصلی منابع انسانی خویش را روی دوره کودکی متمرکز می کنند.
برپایه گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، عاملی تاکید کرد: با عنایت به این که صورت مساله مهدکودک روشن است و درگذشته هم در این خصوص اقداماتی انجام شده است کارگروهی برای تعیین تکلیف سازمان مربوط به مهدکودک و جمع بندی در مورد تدوین سند جامع تعلیم و تربیت کودک در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ذیل شورای تحول و نوسازی آموزشی با همکاری دستگاه های مربوطه تشکیل گردد که مسئولیت کارگروه بر عهده دبیر شورای تحول و نوسازی آموزشی است.
1399/06/08
01:13:52
5.0 / 5
1919
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بازی اندروید