بازی اندروید

واكنش خسرو معصومی به قاچاق خرس

واكنش خسرو معصومی به قاچاق خرس

به گزارش بازی اندروید خسرو معصومی درباره انتشار نسخه قاچاق فیلم «خرس» اظهار داشت: تمام كسانی كه نه سال قبل فیلم را توقیف كردند در این اتفاق مقصر هستند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «خرس» به کارگردانی خسرو معصومی و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی یکی از چند فیلم توقیف شده سینمای ایران است که بااینکه سال 90 در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد و دو جایزه هم گرفت، اما به دستور مدیران وقت توقیف شد و اجازه اکران پیدا نکرد.
در این سال ها بارها و بارها کارگردان فیلم نسبت به صادر نشدن مجوز اکران فیلمش که در دولت های یازدهم و دوازدهم هم ادامه داشته، اعتراض کرد. او همیشه تاکید داشت که فیلمش فقط به برخی مشکلات و لطمه های بعد از جنگ می پردازد که در هر جنگی ممکنست اتفاق بیفتد.
معصومی آنقدر به اکران فیلمش روی پرده سینما اصرار داشت که حتی امسال و در شرایط کرونایی که سینماها اول تعطیل شدند و بعد هم از رونق افتادند حاضر به اکران آنلاین فیلمش نشد و تاکید کرد، «خرس» برای پرده سینماست.
ولی حالا بعد از 9 سال انتظار برای صدور مجوز نمایش «خرس» به او خبر رسیده که فیلمش قاچاق شده شده و نسخه ای از آن با لوگوی «شکوفا فیلم» انتشار یافته است.
معصومی درابن باره به ایسنا می گوید: نمی دانم چه باید بگویم، آنقدر مجوز ندادند که آخر کار به اینجا رسید و لابد اگر هم اعتراض نماییم می گویند کار خودتان بوده است.
او با گله از کسانی که در این سال ها برای رفع توقیف فیلم تلاشی انجام ندادند، اظهار داشت: یکی دو سال پیش از نتفلیکس درخواستی آمد که فیلم «خرس» را نمایش دهند. حتی گفت وگویی هم با من داشتند و من گفتم فیلم مجوز نمایش ندارد. سپس از آنجائیکه فیلم به موسسه رسانه های تصویری فروخته شده بود که بعد هم با بنیاد سینمایی فارابی ادغام شد، در جمعی با حضور همکاران این بنیاد گفتم که چنین اتفاقی افتاده و برای مجوز نمایش فیلم پیگیری کنند، اما متاسفانه گویا حرف من بعنوان کارگردان اهمیتی نداشت.
وی در این زمینه توضیح داد: من در دوران مدیریت آقایان ایل بیگی و طباطبایی نژاد در معاونت نظارت و ارزشیابی نامه ای برای اکران فیلم نوشتم ولی اتفاقی نیفتاد، چون گفته می شود برای پیگیری مجوز فیلم باید تهیه کننده درخواست دهد و وقتی درخواستی نیست نمی توان اقدامی کرد. اصلا این چه حرفی است که می گویند تهیه کننده باید پیگیری کند؟ این فیلم بچه من است. من باید پیگیری کنم نه تهیه کننده. آیا الان تهیه کننده فارابی است؟ آیا سازمان سینمایی به فیلم توقیف شده ای که خودش خریداری نموده مجوز نمایش می دهد؟


خسرو معصومی اظهار داشت: من علاوه بر جشنواره فجر، این فیلم را در جشنواره ها یا رویدادهای خارجی دیگری هم نمایش دادم. هر کسی «خرس» را تماشا کرد منقلب شد، با آنکه فیلم تلخی است. تاکید می کنم که این فیلم "ضد جنگ" است چون ما در آن هشت سال جنگ عراق مقابل ایران، شروع کننده جنگ نبودیم. ما دفاع کردیم و «خرس» فیلمی مقابل دفاع مقدس نیست. با این وجود نمی دانم چرا در زمانی که پیگیر اکران فیلم بودیم آقای سجاد پور (مدیر وقت نظارت و ارزشیابی) منتقدهایی را آورد تا نظرشان را بگویند؛ منتقدانی که من تاکنون ندیده بودم و اصلا درباره فیلم صحبت نمی کردند، فقط می گفتند فیلم مشکل شرعی دارد!
معصومی بیان کرد: مقصر اصلی قاچاق فیلم همان کسانی هستند که چند سال قبل «خرس» را توقیف کردند و با کارشان و نیز با برچسب هایی که به فیلم زدند، سنگی را درون چاه انداختند که هیچ عاقلی پس از آن جرات نکرد آنرا بیرون آورد.
فیلم "خرس" بنظر می رسد روز گذشته صفحه نمایشش قاچاق اش بسته شده است و کارگردان آن این پیشنهاد را دارد که چون مخالف اکران آنلاین آن است، مدیران سینمایی اگر مجوز نمایش آنرا بدهند شاید نمایش یک فیلم توقیف شده به سینماها جانی تازه بدهد.
«خرس» داستان رزمنده ای است که به جبهه های جنگ می رود و بعد از ۱۴ سال مفقودالاثر بودن متوجه می شود که همسرش با فرد دیگری ازدواج کرده است.

«خرس» با بازی پرویز پرستویی، فرهاد اصلانی و مریلا زارعی در سال 90 ساخته شد.

بنیاد سینمایی فارابی هم به انتشار نسخه غیرقانونی "خرس" واکنش نشان داد.


منبع:

1399/06/10
10:52:05
5.0 / 5
1861
تگهای خبر: آنلاین , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید