بازی اندروید

آغاز جشنواره ونیز با یك اخطار جدی

آغاز جشنواره ونیز با یك اخطار جدی

به گزارش بازی اندروید هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز با بیانیه مدیران هشت جشنواره جهانی در پشتیبانی از سینما و اخطار نسبت به افزایش مخاطبان سامانه های نمایش آنلاین فیلم همچون «نتفلیكس» در دوران بحران كرونا شروع شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، «آلبرتو باربرا»، مدیر جشنواره ونیز در افتتاحیه این رویداد سینمایی که با حضور مدیران جشنواره های مهم سینمایی هم همراه بود، اظهار داشت که نقش جشنواره های سینمایی بعد از بحران کرونا کاهش یافته و خیلی از جشنواره ها لغو و یا به صورت آنلاین برگزار شدند و سینما در خطر به حاشیه رانده شدن در مقابل سامانه های نمایش فیلم همچون نتفلیکس قرار دارد.
باربرا افزود: احساس تماشای فیلم بر روی پرده بزرگ با دیگران، ماهیت اصلی سینماست و باید از سینماها حمایت کنیم؛ سینماهایی که بعضی از آنها هنوز تعطیلند و برخی دیگر هیچ وقت باردیگر بازگشایی نمی شوند.
وی همینطور عنوان نمود، کوشش برای بازگشایی سینماها و برگزاری فیزیکی جشنواره های سینمایی در واقع کوشش برای تمدن و فرهنگ است. صحبت های «باربرا» در واقع اطلاعیه ای است که به امضای مدیران هفت جشنواره مهم اروپایی دیگر شامل «تیری فرمو» مدیر جشنواره فیلم کن، «کارلو شاتریان» مدیر جشنواره فیلم برلین، «لیلی هینستین» مدیر لوکارنو، «وانیا کالوجریچ» مدیر جشنواره فیلم روتردام هلند، «کارل اوخ» مدیر کارلووی واری، «خوزه لوییز ربوردینوس» مدیر جشنواره فیلم سن سباستین و «تریشیا تاتل» مدیر جشنواره لندن هم رسیده است.
مدیر باسابقه جشنواره ونیز همینطور عنوان نمود، شیوع کرونا سبب شده سامانه های نمایش آنلاین فیلم دست بالا را در جذب مخاطب در اختیار بگیرند و افزایش کاربران نتفلیکس در دوران بحران در کنار تعطیلی دائمی سینماها می تواند امری مهلک باشد؛ مگر این که صنعت سینما اعلام همبستگی کند.
تیری فرمو، مدیر جشنواره کن که در سال های اخیر مهم ترین رقیب ونیز بوده هم در افتتاحیه جشنواره ونیز حضور داشت و اظهار داشت: جشنواره ها می توانند محرکی مثبت برای صنعت سینما باشند و سینما هم اکنون به حمایت زیادی نیاز دارد.
فرمو همینطور نسبت به افزایش نفوذ سامانه های آنلاین نمایش فیلم در دوران شیوع کرونا اخطار داد و گفت، این سامانه ها و جشنواره های فیزیکی باید راهی برای فعالیت همزمان پیدا کنند. سینماها عمری بیشتر از 100 سال دارند؛ در حالیکه پلت فرم های آنلاین حدود پنج سال است که شکل گرفته اند.
هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می گردد و «کیت بلانشت» بازیگر برنده اسکار ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.
منبع:

1399/06/13
17:58:09
5.0 / 5
1879
تگهای خبر: آنلاین , بازی , رقابت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید