بازی اندروید

سامانه سخا فضایی برای خیر و احسان به نیازمندان

سامانه سخا فضایی برای خیر و احسان به نیازمندان

به گزارش بازی اندروید مدیر كل كمیته امداد استان تهران با اشاره به راه اندازی سامانه خیر و احسان كه از چندی قبل در تهران شروع شده است، اظهار داشت: این سامانه بزرگترین سامانه خیر و احسان در كشور است.


سیدابوالفضل پرپنچی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های خدمت به نیازمندان و فقرا در جامعه اسلامی توزیع عادلانه امکانات بخصوص کمک های مردمی است، اضافه کرد: عرضه خدمات عادلانه مستلزم وجود سامانه ای منسجم و یکپارچه است که سامانه سخا این امکان را فراهم نموده است.
وی با اشاره به اینکه به منظور پیشگیری از پراکندگی عرضه خدمات و اقدامات نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد، برای پشتیبانی از نیازمندان به راه افتاده است، اظهار نمود: این سامانه بر مبنای دستور رئیس کمیته امداد کشور، لزوم تشکیل سامانه منسجم و یکپارچه در سطح ملی ابلاغ گردید و مأموریت جمع بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه دار شدن آنان به کمیته امداد واگذار شد که از ماه مبارک رمضان شروع به کار کرده است.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران افزود: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همینطور ثبت کمک های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار راه اندازی شده که علاوه بر جمع آوری آمار نیازمندان واقعی، هم زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه ها بخصوص مراکز نیکوکاری برگزار می نماید.
پرپنچی سامانه سخا را مکانی برای تجمیع اطلاعات سازمان یافته، نیاز محرومان و انجام روش های مختلف تأمین مالی جهت رفع نیازمندی ها برشمرد و اظهار داشت: این سامانه چالش های فراروی خدمات رسانی کمیته امداد به جامعه هدف خویش را رفع می کند و توزیع عادلانه خدمات بخصوص امکانات مردمی را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: کمیته امداد بعنوان هسته اصلی دریافت کمک های مردمی با راه اندازی این سامانه، به سازمان ها، نهادها و خیران کمک می نماید با رفتن به سامانه و دریافت اطلاعات مورد نیاز، کمک های خویش را ثبت کنند و بدین ترتیب ضمن پیشگیری از عرضه خدمات و کمک های تکراری، همه نیازمندان زیر چتر حمایتی سازمان ها و افراد کمک کننده قرار گیرند.
به قول پرپنچی، راه اندازی سامانه سخا به صورت ملی و برپایه تفاهم نامه همکاری منعقد شده بین کمیته امداد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است.1399/03/18
21:50:07
5.0 / 5
2776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید