بازی اندروید

قوانین اسكار بهترین فیلم تغییر نمود

قوانین اسكار بهترین فیلم تغییر نمود

بازی اندروید: آكادمی علوم و هنرهای سینمایی اسكار الزامات جدیدی برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در شاخه بهترین فیلم اعمال خواهدنمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از گاردین، این چهار استاندارد جدید از نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۲۴ اعمال خواهد شد و فیلم ها برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم این جوایز باید حداقل حائز دو استاندارد آن باشند.
این چهار استاندارد مربوط به نمایش فیلم، عوامل، استودیو و فرصت هایی برای آموزش و بیشرفت در دیگر جنبه های توسعه و اکران فیلم است.
بر این اساس، فیلم ها برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم باید حداقل یک شخصیت اصلی و یا یک شخصیت مکمل مهم از اقلیت های قومی و نژادی داشته باشند، حداقل ۳۰ درصد از نقش های ثانویه باید از اقلیت های قومی و نژادی باشند یا خط اصلی داستان، مضمون و یا روایت بر روی این گروه از اقلیت ها متمرکز باشد.
برمبنای اعلام آکادمی، اقلیت ها شامل زنان، رنگین پوستان یا افرادی با معلولیت می شود.
شاخه بهترین فیلم اسکار که به تهیه کننده فیلم اعطاء می شود، تنها شاخه ای از این جوایز است که همه اعضای اکادمی حق رای دادن برای آنرا دارند.
دسته دوم از استانداردهای شاخه بهترین فیلم اسکار به رهبری خلاقانه و ترکیب عوامل فیلم مربوط است. یک فیلم برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم اسکار باید حداقل دارای دو سمت کلیدی و یا دو مدیر دپارتمان از اقلیت های نژادی جنسیتی و جنسی داشته باشد، یا حداقل 6 نفر از تیم عوامل فیلم از این اقلیت ها باشند یا ۳۰ درصد از این عوامل فیلم از اقلیت ها باشند.
دسته سوم از این استانداردها به فرصت های آموزشی و کارآموزی با حقوق برای دیگر عوامل است که نقش های کلیدی در فیلم بر عهده ندارند و دسته چهارم استانداردها نیز به تیم های بازاریابی، تبلیغات و توزیع آثار سینمایی مرتبط می باشد.
فیلم های از نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار که در سال ۲۰۲۴ برگزار می شود، باید حداقل دارای دو استاندارد از چهار استاندارد اعلام شده باشند تا واحد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم اسکار شوند.
نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار می گردد.

منبع:

1399/06/20
11:37:49
5.0 / 5
1882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید