بازی اندروید

اظهارات یك مدیر درباره لیستی كه عده ای را به جان هم انداخت

اظهارات یك مدیر درباره لیستی كه عده ای را به جان هم انداخت

مدیر عامل خانه هنرمندان ایران كه در چند وقت اخیر بارها نسبت به تعطیلی این مكان به سبب مشكلات مالی هشدار داده است، توضیحاتی درباره فعالیت تماشاخانه ایرانشهر ارائه كرد و نكاتی را درباره انتشار  فهرست نمایش هایی كه مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسامی قرار گرفته اند، متذكر شد.


در چند وقت اخیر مساله تعطیلی خانه هنرمندان ایران به موضوعی جدی تبدیل گشته و هنرمندان مختلفی نسبت به آن واکنش نشان داده اند، از آنجاکه تماشاخانه ایرانشهر هم پس از مدت ها تعطیلی، بار دیگر فعالیت خودرا از سر گرفته و با توجه به این که نمایش های جدیدی برای اجرا در این تماشاخانه در نوبت هستند، این نگرانی وجود داشت که این تماشاخانه نیز وضعیت مبهمی داشته باشد.
در همین راستا مجید رجبی معمار در گفتگو با ایسنا عنوان نمود که این تماشاخانه فعلا مشکلی برای ادامه فعالیت ندارد.
وی همینطور توضیح داد که از جانب شهرداری مبلغی به خانه هنرمندان ایران پرداخت شده و اشاره کرد کمک هایی که از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تئاتر صورت گرفته، فقط شامل حال گروه های نمایشی شده و به سالن ها تعلق نگرفته است.
این مدیر درباره وضعیت تماشاخانه ایرانشهر که مدتی است فعالیت خودرا از سر گرفته است، اظهار داشت: در تماشاخانه ایرانشهر هم مشکلات مالی خانه هنرمندان را داریم ولی چون این تماشاخانه تک منظوره و فقط در حوزه تئاتر فعال است، در مقایسه با خانه هنرمندان که در تمام حوزه های هنری فعال است، از نظر هزینه ها و مدیریت، شرایط متفاوتی دارد.
رجبی معمار با اشاره به تعطیلی چند ماهه این تماشاخانه به سبب کرونا اضافه کرد: بازگشایی سالن ها با رعایت پروتکل های بهداشتی هم مشکلات و هزینه های خاص خودرا داشت. از طرف دیگر بیشتر گروه هایی که برای شش ماه اول امسال نوبت اجرا داشتند، انصراف دادند چونکه تمرین و اجرای نمایش در این وضعیت بسیار دشوار است. با این وجود فعالیت خودرا از اواخر مردادماه با نمایش «اسموکینگ روم» آغاز کردیم و استقبال تماشاگران هم نسبتا خوب است.
او با اشاره به اجرای نمایش «مرثیه ای برای ژاله. م و قاتلش» در سالن ناظرزاده کرمانی، از اجرای نمایش «دریم لند» آگاهی داد و اظهار داشت: کناره گیری گروه هایی که امسال نوبت اجرا داشتند، زمینه را برای حضور جوانان فراهم نموده است.
مدیر عامل خانه هنرمندان ایران همین طور از کمک های شهرداری به این مجموعه یاد کرد و اظهار داشت: دوستان در شهرداری، مبلغی را کمک کردند و امیدوارم بودجه مصوب امسال را بپردازند ولی کماکان از وزارت ارشاد هیچ خبری نیست و گویی هیچ یک از سخنان و گفتگوهای ما را ندیده و نشنیده اند.
رجبی معمار با اشاره به انتشار فهرست حمایت های وزارت ارشاد از تئاترهایی که سال 98 اجرا شده اند، اضافه کرد: متاسفانه انتشار این فهرست، سبب شد برخی دوستان تئاتری به جان هم بیفتند اما خوب است اهالی تئاتر بجای بحث بر سر اینها، به فکر این باشند در این شرایط سخت چه کارهایی می توان انجام داد.
او افزود: بعضی از گروه ها تصورشان این بوده که این کمک ها شامل حال سالن ها هم شده است، در صورتیکه هیچ کمکی به سالن انتظامی یا تماشاخانه ایرانشهر تعلق نگرفته و ما اصلا در جریان این حمایت ها نبوده ایم، چونکه حمایت مستقیم وزارت ارشاد به گروه های نمایشی ست.
رجبی معمار در بخش پایانی صحبت های خود اشاره کرد: در مورد خانه هنرمندان ایران برغم سختی های بسیار، اشتیاقی برای تعطیلی نداریم ولی شرایط هر روز بدتر و سخت تر می شود. شهرداری تلاش هایی می کند ولی ازطرف ارشاد هیچ ندایی برای کمک شنیده نمی گردد.
قبل از این بارها اعلام گردید که به سبب تعطیلی رستوران ها، کافه ها، گالری ها و فروشگاه های خانه هنرمندان ایران به دنبال شیوع کرونا، این مکان تمام درآمدهای جانبی خودرا از دست داده است و در آستانه تعطیلی به سر می برد.
انهای پیاممنبع:

1399/06/24
13:50:55
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید