بازی اندروید

كارفرمایان كارگاه های صنفی می توانند خودشان را هم بیمه كنند

كارفرمایان كارگاه های صنفی می توانند خودشان را هم بیمه كنند

بازی اندروید: بنابر اعلام مدیر كل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، كارفرمایان كارگاه های صنفی دارای كارگر از این پس می توانند با ارسال فهرست حق بیمه؛ خود و اعضای خانواده اشان را تحت پوشش حمایت های بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حسین امیری گنجه که در حاشیه جلسه شورای معاونان این اداره کل سخن می گفت اضافه کرد: از جمعیت ۷۸ هزار نفری کارگاه ‍ های صنفی تحت پوشش اداره کل غرب تهران بزرگ تنها ۱۶ هزار و ۲۸۰ نفر بیمه شدند و از خدمات پوششی سازمان تامین اجتماعی بهره مند می شوند.

وی تعداد کارگاه های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را بیش از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار کارگاه اعلام نمود و اظهار داشت: خوشبختانه شرایط قانونی به وجود آمده که کارفرمایان زیر ۵۵ سال و حتی اعضای هیات مدیره شرکت ها هم می توانند از مزایای بیمه بهره مند شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ درباب شرایط و نحوه بیمه کارفرمایان کارگاه ها در سطح ایران اظهار داشت: کارفرمایان به دو طریق می توانند تحت پوشش حمایت های قانونی تامین اجتماعی قرار گیرند.

وی اضافه کرد: کارفرمایان کارگاه هایی که فاقد کارگر هستند می توانند با عقد قرارداد بیمه حرف و مشاغل و انتخاب درصد بیمه از این قانون بهره مند شوند و کارگاه هایی که از یک تا بیش از ۱۰۰ نفر کارگر تحت پوشش دارند و برای کارگران خود فهرست ارسال می نمایند می توانند با ارائه درخواست و عقد قرارداد نسبت به درج نام خود در ابتدای فهرست و بعنوان کارفرما در ستون شغل نسبت به بیمه پردازی اقدام نمایند.

امیری گنجه سن کارفرمایان متقاضی در زمان درخواست را ۵۵ سال دانست و اشاره کرد: چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن مورد اشاره باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مازاد سن مقرر خواهد بود.

وی نرخ حق بیمه کارفرمایان صنفی (حقیقی) و مدیران و اشخاص حقوقی و غیردولتی بوسیله معادله را ۲۷% دانست.

امیری گنجه درباب مدیر عامل و اعضای هیات مدیره کارگاه های دارای شخصیت حقوقی اظهار داشت: مدیر عامل و اعضای هیات های مدیره کارگاه های داری شخصیت حقوقی که حقوق دریافت می دارند، در صورت تمایل به ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه می توانند با ارائه درخواست کتبی بعد از بررسی اشتغال به کار در کارگاه و دریافت حقوق نسبت به درج نام خود در فهرست کارگاه ها همانند سایر بیمه شدگان اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اضافه کرد: کلیه کارفرمایان با تحت پوشش قرار گرفتن این نوع بیمه می توانند از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و بازماندگان، خدمات درمانی و اسناد پزشکی و پرداخت کمک هزینه وسایل کمک پزشکی بهره مند شوند.
منبع:

1399/06/27
00:54:57
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید