بازی اندروید

ضرورت تصویب بحث استخدام نیرو در آموزش وپرورش در شورایعالی انقلاب فرهنگی

ضرورت تصویب بحث استخدام نیرو در آموزش وپرورش در شورایعالی انقلاب فرهنگی

به گزارش بازی اندروید وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینكه نیاز داریم مصوبه استخدام نیروی انسانی آموزش وپرورش را در شورایعالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسانیم، اظهار داشت: مسئولیت آموزش، تعیین محتوا و نظارت در مهدهای كودك به وزارت آموزش وپرورش محول شده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی با حضور در پنجمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور که در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با تاکید بر اینکه در زمینه نیروی انسانی آموزش وپرورش احتیاج به مصوبه محکمی در شورایعالی انقلاب فرهنگی است، اظهار نمود: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که در موضوعاتی که شورایعالی انقلاب فرهنگی وارد می شود، مجلس ورود نکند و بالعکس.
وزیر آموزش وپرورش اضافه کرد: به استناد رهنمودهای مقام معظم رهبری، اگر شورایعالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای را در مورد استخدام نیروی انسانی در آموزش وپرورش تصویب کند، دیگر به هیچ عنوان بحث استخدام در مجلس مطرح نخواهد شد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین به صورت خاص به مساله نیروی انسانی اشاره شده است، خاطرنشان کرد: سند تحول بدون معلم متمایز، باکیفیت و باانگیزه دست یافتنی نخواهد بود و اگر آموزش وپرورش نتواند مساله نیروی انسانی را حل کند بهتر است راجع به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش سخن نگوید.
وی درمورد مهدهای کودک تصریح کرد: مبحث واگذاری مهدهای کودک به آموزش وپرورش با عنایت به سیاست هایی ابلاغی مقام معظم رهبری و با توجه به رهنمودهای ایشان در دیدار با مدیران آموزش وپرورش، تعیین تکلیف شده است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در دولت هم این مورد سیاست گذاری و تعیین تکلیف شد و بر مبنای مصوبه هیئت وزیران مسئولیت آموزش، تعیین محتوا و شاخصهای آموزشی و نظارت و صلاحیت مربی به وزارت آموزش وپرورش محول شده است.
وی ادامه داد: آموزش وپرورش تابحال در این حوزه ورود پیدا نکرده است ولی الان که این مأموریت به ما واگذارشده است باید در این مورد تهیه محتوا برای مهدکودک ها ورود پیدا نماییم. باید بدانیم چه محتوایی و به چه نحو آموزش داده شود این جزء صلاحیت های آموزش وپرورش بوده ودر آن شکی نیست.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در ادامه این نشست، معاون آموزش ابتدایی، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشاور وزیر در سند تحول بنیادین به موضوعاتی از قبیل لزوم تدوین سند یکپارچه برای تربیت دوران کودکی از صفرتا شش سال، نقش مربیان در تربیت تمام ساحتی کودکان و تعیین استانداردها و شاخصهای لازم برای بخش خصوصی، دولتی و سازمانهای دیگر اشاره کردند.
منبع:

1399/06/27
22:53:26
5.0 / 5
1759
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید