بازی اندروید

رونمایی 6 فیلم كوتاه دفاع مقدسی در فضای اینترنت

رونمایی 6 فیلم كوتاه دفاع مقدسی در فضای اینترنت

دومین پكیج موضوعی آثار سازمان اوج همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، به رونمایی 6 فیلم كوتاه با محوریت دفاع مقدس در فضای اینترنت اختصاص خواهد داشت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج؛ امسال و همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در ادامه پویش«ما ملت شهادتیم» توسط سازمان اوج برای نخستین بار 6 فیلم کوتاه داستانی از 6 کارگردان در دسترس مخاطبان قرار خواهند گرفت.
فیلم های کوتاه «بیسیم» به کارگردانی سامان صالحی و مجید کلانتر، «سربه راه» به کارگردانی امیر داسارگر، «ملاقات شیشه ای» به کارگردانی یوسف حاتمی کیا، «و دیگر هیچ نبود» به کارگردانی محمد باقر مفیدی کیا، «سمعک» به کارگردانی علی دلکاری و «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان 6 فیلم کوتاه داستانی از محصولات سازمان اوج هستند که در هفته دفاع مقدس بوسیله سایت های اشتراک گذاری ویدئو نظیر فیلمیو، فیلمگردی و عماربار برای نخستین بار در دسترس مخاطبان قرار گرفته اند.

* بیسیم
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «بیسیم» به کارگردانی سامان صالحی و مجید کلانتر آمده است: در سال های دفاع مقدس، یک بیسیم چی ایرانی، جلوتر از خط مقدم، در شرایط ویژه ای بدون آب و غذا گیر افتاده است. او بطور اتفاقی متوجه می شود که یک بیسیم چی عراقی نیز در شرایط مشابه در نزدیکی وی حضور دارد. آن دو با هم ارتباط برقرار میکنند و تصمیم می گیرند به هم کمک کنند.

* سر به راه
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «سر به راه» به کارگردانی امیر داسارگر آمده است: پزشک جوانی در دهه 60 در آستانه اسباب کشی است که تصمیم می گیرد به جبهه های دفاع مقدس رفته و آنجا به مداوای مجروحین بپردازد.

* ملاقات شیشه ای
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «ملاقات شیشه ای» به کارگردانی یوسف حاتمی کیا آمده است: رزمنده ایرانی راننده تانک عراقی را به اسارت می گیرد که اهل نجف و شیعه مذهب است و بعد او را آزاد می کند و پلاک خودرا به رزمنده ایرانی می دهد. بعثی ها رزمنده ایرانی را شهید می کنند و پدر اسیر عراقی به اشتباه او را در نجف خاک می کنند.

* و دیگر هیچ نبود
در خلاصه داستان «و دیگر هیچ نبود» به کارگردانی محمد باقر مفیدی کیا آمده است: داستان رزمنده ای ایرانی، که در جریان یک عملیات، خود اسیر (و مفقودالاثر) می شود اما قبل از اسارت، به سبب فداکاری و برخورد انسانی، واسطه شهادت یک سرباز عراقی (که با فرار از جبهه، می خواهد نزد مادرش برود) می شود. وی در خواب از مادرش می خواهد که بجای دلتنگی برایش، بر سر قبر یک شهید گم نام (همان سرباز عراقی)، برود.

* سمعک
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «سمعک» به کارگردانی علی دلکاری آمده است: مادر پیری که بخاطر پسر جانبازش تنهایی به دنبال درست کردن تلویزیون خانه اش می رود تا فوتبال تیم ملی ایران را پسرش بتواند تماشا کند.

* پل
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان آمده است: داستان مجاهدت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و راه اندازی پل خاکی روی رودخانه بهمن شیر پس از تخریب پل اصلی

بر طبق این گزارش، سازمان اوج همین طور در پویش«ما ملت شهادتیم» 14 مستند برگزیده را نیز عرضه اینترنتی کرده است.1399/07/03
22:06:33
5.0 / 5
1737
تگهای خبر: اینترنت , سایت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید