بازی اندروید

شورای صنفی نمایش زیر سایه كرونا

شورای صنفی نمایش زیر سایه كرونا

به گزارش بازی اندروید نهمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما در حالی با حضور رئیس سازمان سینمایی و اعضای شورای صنفی نمایش برگزار گردید كه هنوز خبری در خصوص تمام شدن حاشیه های شورای صنفی و جلب رضایت خانه سینما منتشر نشده و گویا از این پس شورای صنفی نمایش برای مدتی جلسه نخواهد داشت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان سینمایی اطلاع داده که نهمین جلسه کارگروه بررسی صدمه های کرونا در سینما با مبحث سیاست های بازگشایی سینماها و پیگیری مصوبات قبلی به ریاست حسین انتظامی و با دعوت از اعضای شورای صنفی نمایش و رئیس انجمن سینماداران برگزار شده است.
اعضای شورای صنفی نمایش در این نشست در حالی دعوت شده بودند که خانه سینما همچنان انتخابات انجام شده را به رسمیت نمی شناسد و پس از بیانیه تندی که خطاب به رئیس سازمان سینمایی منتشر کرد، هنوز تغییر موضع رسمی نداشته است.
همچنین طبق پیگیری ایسنا، در جلسه امروز منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)، نماینده کانون کارگردانان و غلامرضا موسوی (رییس شورایعالی تهیه کنندگان) شرکت نداشته اند.
اطلاعات واصله حاکی از احتمال اجرای این گزینه است که با عنایت به شرایط موجود و تحمیلی اکران در دوران کرونایی، شورای صنفی نمایش جلسه ای نداشته باشد و امور مربوط در همین کارگروه بررسی صدمه های کرونا در سینما پیگیری شود.
براساس این گزارش، در جلسه ۲۰ خردادماه درباره استثنائات نظام نامه اکران در شرایط فوق العاده بحث و تبادل نظر شده و موارد خاص به تصویب رسیده است.

در این جلسه با درنظرگرفتن امتیازاتی برای دو فیلم جدید اکران در بازگشایی سینماها مقرر شد تعداد سالن های این دو فیلم در تهران در پردیس های هفت سالن به بالا در چهار سالن و در شهرستان ها پردیس های پنج سالن به بالا در سه سالن اجازه اکران داشته باشند.

همچنین مصوب شد برای این دو فیلم تا سه هفته، کف فروش محاسبه نشود و اگر در این اکران شرایط مناسبی از نظر استقبال به وجود نیامد امکان اکران دوم در زمانی دیگر فراهم باشد.
افزایش وام در نظر گرفته شده از دیگر امتیازات درنظر گرفته شده برای دو فیلم جدید اکران بود که مصوب شد ۲۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض به همراه ۳۰۰ میلیون تومان وام چهار درصدی درنظر گرفته شود. پیش از این هم ۶۰ میلیون تومان جهت تبلیغات فیلم های نخستین اکران سال ۹۹ درنظر گرفته شده بود.

همچنین گزارشی از تهیه ماسک و اقلام بهداشتی برای سینماها و برگزاری کارگاه آموزشی مدیران سینما با همکاری اورژانس کشور که در جلسه گذشته مصوب شده بود عرضه شد. در ادامه بر مصوبه قبلی کارگروه در خصوص تسریع در تهیه گزارش بدهی سینماها به شرکتهای پخش توسط خانه سینما تاکید شد.

در این جلسه از شهردار تهران بابت قول همکاری در تبلیغات بازگشایی سینماها هم قدردانی گردید. ضمن اینکه اسامی دو فیلم جدید توسط اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش، اعلام می شود.
ایسنا پیگیر تماس با مسولان سازمان سینمایی درباره آخرین وضعیت شورای صنفی نمایش است.1399/03/20
21:01:55
5.0 / 5
2413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید