بازی اندروید
شریعتمداری:

سپردن امور به جوانان مورد وفاق تمامی جناح هاست

سپردن امور به جوانان مورد وفاق تمامی جناح هاست

به گزارش بازی اندروید وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد كه مطالبه اصلی اصحاب قلم و صاحبان هنر چیزی جز احترام از جانب حكومت ها نیست.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، شریعتمداری در مراسم عصر علمی و فرهنگی، از این موسسه بعنوان یک مکتب بزرگ فرهنگی یاد کرد و با تاکید بر اهمیت اثرگذاری اصحاب علم و اندیشه در فرهنگ جامعه اضافه کرد: جایگاه اصحاب اندیشه را شفقت و مهربانی حکومت ها تعیین نمی کند بلکه جایگاه اصحاب اندیشه از جانب مردم تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان، علما و صاحبان فکر و اندیشه نباید با تغییر تفکرات سیاسی و جابجا شدن دولت ها افول کنند اضافه کرد: حیات یک ملت در استمرار فکر و اندیشه علمی و فرهنگی آن است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سوابق نامگذاری موسسه انتشارات علمی و فرهنگی اضافه کرد: آثار پرارزش اصحاب علم و اندیشه و تأثیر آن بر فرهنگ جامعه را می توان در آن دوره به خوبی احساس کرد.

وی با اشاره به اینکه خیلی از مولفان و اصحاب علم و اندیشه با استفاده از نبوغ، فکر، اندیشه و صفای دل و الهام توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند، اظهار داشت: صاحبان علم و فرهنگ خواسته ای جز قدرشناسی از جانب حکومت ها ندارند.
وزیر کار تصریح کرد: هنرمندان، نویسندگان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی، هنری و علمی همواره باید در صدر قرار داشته باشند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به جوانان خلاق و نوآور که کار و تلاش خستگی ناپذیر و مجاهدانه دارند خاطرنشان کرد: با فرصت دادن به جوانان باید کار اجرایی را به آنان سپرد.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: در همین دوره دو ساله در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از جوانان در رده های مدیریتی و با احترام به پیشکسوتان و نشاندن آنها در جایگاه رفیع، از نظرات و تجارب آنها در کسوت مشاور عالی بهره گرفتیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه چاره مشکلات کشور واگذاری امور به جوانان است اضافه کرد: با واگذاری و سپردن امور به جوانان، امید و آینده ایران تضمین می شود.

شریعتمداری سپردن امور به جوانان را مورد وفاق تمامی جناح های کشور دانست و اضافه کرد: در مورد مبحث واگذاری امور به جوانان و اهمیت دادن به نقش و جایگاه آنان، همواره یک وفاق ملی در میان همه جناح ها وجود داشته و در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری هم بر این مورد تاکید گردیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تاکید بر لزوم اهمیت دادن به نقش و جایگاه جوانان اظهار داشت: با توجه دادن به جوانان بدون تردید کشور نجات خواهد یافت.

شریعتمداری اضافه کرد: اگر با اهل فکر و اندیشه کریمانه رفتار نماییم جامعه علمی و فرهنگی به جایگاه واقعی خود بازگردانده می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید احیاگر و پشتیبان این مجموعه باشد اضافه کرد: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بزرگترین نهاد دولتی متکفل امور اجتماعی کشور است که نظیر و بدیل دیگری ندارد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: این وزارتخانه در حوزه رفاه اجتماعی مخصوصاً حوزه صدمه های اجتماعی دارای وظیفه و مسئولیت های حساسی است.

وی با اشاره به گستره مخاطبان مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: جامعه مخاطب این وزارتخانه همه ایرانی ها را شامل می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور و 3.5 میلیون نفر از بازنشستگان مخاطب سازمان تأمین اجتماعی هستند.

شریعتمداری افزود: 1.5 میلیون نفر از بازنشستگان کشوری که به هر ترتیب با جامعه کارو تولید مرتبط هستند هم مخاطب این وزارتخانه هستند.

وی با تاکید بر اهمیت تفکر و استفاده هم افزا از امکانات و ظرفیت های این وزارتخانه اضافه کرد: موسسه علمی و فرهنگی باید به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در مدت کوتاهی خیلی از بزرگان به موسسه علمی و فرهنگی برگردانده شدند اضافه کرد: قدم های بزرگی در این حوزه برداشته شده و افرادی به این مجموعه بازگشتند که مایه فخر ما محسوب می شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه موسسه علمی فرهنگی را تبلیغ و احیای شعائر اسلامی برشمرد و اضافه کرد: با وجود نزدیک به ۲۵۰ هزار شهید در دوره هشت ساله دفاع مقدس که از ادیان و فرقه های گوناگون و عقاید و فرهنگ های مختلف، وظیفه ما این است که این ارزش ها را احیا نماییم.

وی بر لزوم احیاء فرهنگ گذشت، ایثار و از خودگذشتگی تصریح کرد و خاطرنشان کرد: باید با تلاش و احیای فرهنگ صدق و صفا، راستگویی و مذموم کردن دروغ و هتک حیثیت افراد، این مقوله ها به جایگاه واقعی خود برگردند.

شریعتمداری ابراز امیدواری کرد؛ در آینده ای نه چندان دور شاهد رسیدن این مجموعه پرارزش بر قله های واقعی که شایسته آن است، باشیم.
در این مراسم از سه کتاب روضة الشهدا، پارچه های ایرانی و همگام با زمانه و همینطور سامانه فروش آنلاین، مجله کتاب امروز و کاشی مفاخر رونمائی شد و برگزیدگان جشنواره کرونا امید هم مورد تقدیر قرار گرفتند.1399/07/07
13:49:40
5.0 / 5
1580
تگهای خبر: آنلاین , تولید , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید