بازی اندروید

چالش در صندوق های بیمه ای زندگی سالمندان را به مخاطره می اندازد

چالش در صندوق های بیمه ای زندگی سالمندان را به مخاطره می اندازد

به گزارش بازی اندروید به قول مدیركل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ، چالش در صندوق های بیمه ای زندگی بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می اندازد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حسین امیری گنجه که در حاشیه جلسه شورای اداری این اداره کل سخن می گفت، با ذکر مطلب بالا اضافه کرد: تأمین منابع، حفظ و پایداری صندوق های بیمه ای امری اجتناب ناپذیر است و با هر ابزاری باید متغیرهای شوک آور اقتصادی را از صندوق های بیمه ای دور کرد و چالش ها را به حداقل رساند؛ چون که معتقدیم بحران در صندوق های بیمه ای؛ سلامت جسمی، روحی و روانی مستمری بگیران، بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می اندازد.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به جمعیت ۸ میلیون نفری سالمندان در ایران اظهار داشت: خوشبختانه با فراهم شدن شرایط اقتصادی اجتماعی و بهداشتی و افزایش سطح فرهنگ در ایران، امید به زندگی افزایش یافته و رشد قابل ملاحظه ای داشته است، اما چند سال آینده جمعیت سالمندان از مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد گذشت.

وی تصریح کرد: بیشتر از یک میلیون نفر سالمند تحت پوشش حمایت های کوتاه مدت و بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.
امیری گنجه با اشاره به نقش حیاتی صندوق های بیمه ای در پرداخت مستمری به بازنشستگان و سالمندان در سطح کشور اظهار داشت: در کنار سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح ۱۵ صندوق بازنشستگی دیگر وجود دارد و بیشتر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد بالای ۶۰ سال از خدمات بیمه ای، اجتماعی، حمایتی، درمانی و امدادی بهره می برند و متاسفانه بیشتر از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سالمندان در سطح کشور از خدمات بازنشستگی به دور هستند.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به شعار سال در روز جهانی سالمند که در "کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان است" اظهار داشت: توجه به سالمندان در دین مبین اسلام و آیات قرآن و فرهنگ اصیل ایرانی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و یکی از مهمترین مبنای اخلاق خانوادگی و اجتماعی از آن یاد می شود.

وی تصریح کرد: توجه به سالمندان با گسترش ویروس منحوس کرونا در معرض صدمه قرار داشتن این قشر عزیز از دو منظر قابل بررسی است، یکی از نظر شرایط پیشگیری، قرنطینه، نگهداری، بهداشت، تغذیه، غربالگری، درمان از سالمندان است و دیگری انتقال امید، پرهیز از ناامیدی و توجه به مرتفع ساختن دغدغه های اقتصادی آنها و پرداخت بموقع مستمری ها است.
امیری گنجه با اشاره به بحران های ویروس کرونا در سطح جامعه اظهار داشت: ویروس کرونا فرصتی بود که که در کنار شرایط خاص اقتصادی، بحران های ظالمانه، شوک های مالی و متغیرهای شوک آور به صندوق های بازنشستگی که از حساسیت های خاصی برخوردار می باشند، در دوران پساکرونا مورد توجه مسؤلان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ وی با اشاره به اقدام مهم سازمان تأمین اجتماعی در متناسب سازی حقوق بازنشستگان، سالمندان و مستمری بگیران اظهار داشت: با همت دکتر سالاری، مسؤلان و کارشناسان بعد از ۱۲ سال، طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان در شرایط سخت و بحران اقتصادی به اجرا درآمد که موجبات رضایتمندی عده کثیری از این عزیزان را به دنبال داشت.1399/07/13
13:50:27
5.0 / 5
1647
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید