بازی اندروید

حمایت مراكز پرتوی شهرداری تهران از كودكان كار بعد از تحصیل

حمایت مراكز پرتوی شهرداری تهران از كودكان كار بعد از تحصیل

به گزارش بازی اندروید چندسالی است كه شهرداری تهران مدارس پرتو را با هدف دفاع از حق تحصیل و آموزش كودكان كار و خیابان تاسیس كرده كه با مشاركت سازمان های مردم نهاد اداره می شود. در این مراكز  اطلاعات مربوط به كودكان كار ثبت شده و سپس وضعیت سلامتی آنان همچون وضعیت بیماری های زمینه ای، سلامت دندان ها، جراحت و صدمه دیدگی و حتی شرایط روحی مورد ارزیابی قرار می گیرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، با کسب اطلاعات کودکان، فرایند سوادآموزی و آموزش به کودکان از جانب معلمان و مربیان آموزش دیده شروع می شود.
همزمان با عرضه آموزش به کودکان که کاملا مجانی انجام می شود و ایجاد فرصت و فضایی برای بازی آنان. تیم های مددکاری مبادرت به شناسایی خانواده این کودکان کرده تا در صورت امکان آنان را تحت خدمات حمایتی خود شامل آموزش و توزیع بسته های معیشتی و... قراردهند. همزمان تلاش می شود تا رضایت والدین کودکان برای ادامه حضور در مراکز پرتو دریافت شود.
بر طبق این گزارش، اولویت مدارس پرتو ارتباط گیری با خانواده کودکان کار است، همزمان با این اقدامات و تداوم آموزش ها، متخصصان حاضر در این مراکز اقدامات خود برای کشف استعداد و مهارت های کودکان را آغاز می کنند، تا با شناسایی این استعدادها کودک در کنار ادامه تحصیل مهارت موردعلاقه خویش را هم فرا بگیرد.

پس از آخر تحصیلات، حمایت مراکز پرتو از کودکانی که حالا در آستانه ورود به جوانی قرار دارند ادامه پیدا می کند تا آنها بتوانند از راه مهارتی که آموخته اند وارد بازار کار شده و درآمد مناسبی کسب کنند. با حمایت های انجام شده این افراد حتی امکان ورود به دانشگاه را هم پیدا می کنند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، با معرفی کودکان کار و خیابان به این مراکز شما هم می توانید در ساختن آینده بهتر برای یک کودک سهیم باشید.
منبع:

1399/07/18
21:48:20
5.0 / 5
1520
تگهای خبر: آموزش , اطلاعات , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بازی اندروید