بازی اندروید
تابش خبر داد:

12 فیلم بلند داستانی جشنواره كودك اكران آنلاین نمی شوند

12 فیلم بلند داستانی جشنواره كودك اكران آنلاین نمی شوند

به گزارش بازی اندروید دبیر جشنواره سی و سوم از اختصاص حق نمایش (اسكرین فی) دو یا سه باره آثار اكران آنلاین متناسب با زمان فیلم، به هر اثر در این دوره از جشنواره اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، علیرضا تابش، دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با حضور در برنامه «نقد سینما» اظهار داشت: سینمای کودک باید برای ذائقه کودک امروز باشد و جشنواره سال جاری، تلفیقی از هر دو گروه فیلم های برای کودک و فیلم هایی درباره کودک است.
او در این برنامه اظهار داشت: از اردیبهشت سال جاری بطور جدی و پس از مصوبه شورای سیاستگذاری جشنواره، ما گفت وگوهای فشرده ای در حوزه وی اودی ها، بخش خصوصی و صاحبان آثار داشتیم و از این نظر، جشنواره سال جاری تنها جشنواره ای است که قبل از شروع، جلسات فشرده ای با دستگاه های مختلف داشته است.
دبیر جشنواره۳۳ گفت: سال جاری تمامی بخش های جشنواره مجازی است. مراسم افتتاحیه و اختتامیه هم به صورت مجازی پخش می شود. خانه جشنواره در تهران و اصفهان، فیلم های سینمایی را برای صاحبان آثار پخش می کنند و جلسات گفت وشنود هم با اهالی رسانه انجام می شود. ضمن آن که در اصفهان هنرمندان به صورت خاص و با دعوت حاضر می شوند و مخاطبان به شکل محدود شاهد آثار جشنواره خواهند بود.
او افزود: سال جاری شاهد رشد ۲۰ درصدی در فیلم های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، بودیم. سال قبل هفت فیلم بلند داستانی داشتیم، اما سال جاری ۱۲ فیلم داریم.
تابش درمورد مهیا کردن بستری برای اکران مناسب فیلم ها بعد از جشنواره، عنوان کرد: پلت فرم ها این قول را داده اند که پس از جشنواره، فیلم های برگزیده جشنواره را اکران آنلاین کنند. سال قبل در طول جشنواره یک ارزیابی اقتصادی با حضور تهیه کنندگان و صاحبان آثار داشتیم و پروفایل اقتصادی برای فیلم ها تهیه شد. ۸۰ درصد از تخمینی که ما سال قبل در مورد اکران فیلم ها داشتیم، محقق شد و از هفت فیلم جشنواره سی و دوم، شش فیلم اکران شدند و در مجموع سال ۹۸، ۹ فیلم سینمایی کودک و نوجوان روی پرده رفتند.
او در پاسخ به این پرسش که آیا واهمه ای از امکان قاچاق فیلم ها در شرایط برگزاری آنلاین جشنواره وجود دارد یا خیر، توضیح داد: سال جاری ۱۲ فیلم بلند داستانی روی پلت فرم ها نمی آیند، اما ترس از قاچاق فیلم ها در اکران آنلاین در تمام دنیا وجود دارد در ایران هم همین طور است. ما هیچ الزامی برای اکران آنلاین فیلم هایی که ثبت نام کردند، نداشتیم و صاحبان آثار، شرایط را پذیرفتند. ما هم درآمد اکران آنلاین را به صاحبان آثار اختصاص می دهیم. همینطور حق نمایش (اسکرین فی) دو یا سه باره برای آثاری که می خواهند اکران آنلاین شوند، متناسب با زمان فیلم به هر اثر اختصاص می دهیم.
تابش درباره بخش بین الملل جشنواره سی وسوم گفت: بخش بین الملل هم به صورت آنلاین برگزار می گردد و پنل های مشترک به صورت مجازی انجام می شود. همینطور لینک فیلم ها را برای داوران بین المللی ارسال می نماییم تا آثار مورد داوری قرار گیرند. در مجموع ۲۰ فیلم رئال و انیمیشن قضاوت می شوند. ۲۰ فیلم جدید و روز دنیا هم که برای مخاطب ایرانی تازگی دارد در پلت فرم ها، برای نمایش برنامه ریزی شده است.
1399/07/20
14:33:03
5.0 / 5
1550
تگهای خبر: آنلاین , جوانان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید