بازی اندروید
مدیركل برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری:

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، نقشه راهی برای ارتقای عدالت جنسیتی است

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، نقشه راهی برای ارتقای عدالت جنسیتی است

به گزارش بازی اندروید چهارمحال و بختیاری مدیركل برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در آینده یك نقشه راه مشخص برای ارتقای عدالت جنسیتی بر اساس ظرفیت های استان ها در كشور است.


بهناز موحدی هشتم خردادماه در جلسه شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری به صورت ویدئوکنفرانس در مورد لزوم تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، اظهار نمود: این اسناد برای ۳۱ استان تدوین شده که برای تدوین این اسناد در کشور ۳ میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیرکل برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده به صورت نتیجه محور طراحی شده است، خاطرنشان کرد: در این اسناد فعالیتهایی تعریف شده است که منجر به خروجی شود.
وی با تاکید بر اینکه در دولت های مختلف نگاه به مبحث زنان و خانواده سلیقه ای بوده است، اضافه کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در آینده یک نقشه راه مشخص برای ارتقای عدالت جنسی بر اساس ظرفیت های استان است.
موحدی با اشاره به اینکه برای نخستین بار با عدالت جنسیتی در نظام برنامه ریزی کشور در حوزه توسعه روبرو می باشیم، عنوان کرد: ۸ شاخص محوری ذیل این سند تدوین شده است و باتوجه به اینکه ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسیده دستگاه های اجرایی ملزم به اجری آن هستند.
مدیرکل برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان نمود: امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی شاهد ارتقای شاخصهای عدالت جنسیتی در استان باشیم که فعالیتهای استان ها در سامانه مرتبط بارگذاری می شود.
وی تصریح کرد: خیلی از صدمه های در رابطه با زنان به صورت فرابخشی در صورت اجرای سند ازتقای وضعیت زنان و خانواده حل می شود.
انتصاب بانوان در پست های مدیریتی چهارمحال و بختیاری در گذشته کمرنگ بود
در ادامه جلسه پریسا جلیل پور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه زنان و خانواده، اظهار نمود: تشکیل بانکهای اطلاعاتی بانوان کارآفرین، زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست، اعضای شورای شهر و روستا و... صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در گذشته انتصاب بانوان در پست های مدیریتی چهارمحال و بختیاری کمرنگ بود، اضافه کرد: الان استان رتبه سوم کشوری در بحث انتصاب بانوان را دارد.
جلیل پور تصریح کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با هدف تحکیم بنیان خانواده، شناسایی چالش ها و فرصت ها و تحقق عدالت جنسی در چهارمحال و بختیاری تدوین شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری بیان نمود: این سند نقشه راه آینده ما برای توانمندسازی زنان است و دستگاه های اجرایی هم باید به وظایف خود در این عرصه عمل کنند.
او در آخر اظهار داشت: اجرای طرح های توانمندسازی بانوان در کشور جوابگوی مشکلات عدیده این استان نیست، زنان این استان نیازمند حمایت هستند.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در ادامه جلسه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با حضور اعضای شورای برنامه ریزی مصوب شد.1399/03/10
01:23:17
5.0 / 5
2436
تگهای خبر: اطلاعات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید