بازی اندروید

لزوم ایجاد زمینه مناسب برای ورود دختران فارغ التحصیل دانشگاهی به بازار كار

لزوم ایجاد زمینه مناسب برای ورود دختران فارغ التحصیل دانشگاهی به بازار كار

به گزارش بازی اندروید معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اشاره كرد: ما به سبب ماموریت ذاتی خود و تعداد رو به افزایش دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و نیاز آنان به معیشت پایدار باید تلاش نماییم زمینه های مناسبی برای ورود این افراد به بازار كار ایجاد شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در آیین اختتامیه طرح کمند با اشاره به همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: آنچه هم اکنون اهمیت فراوان دارد این است که دانشجویان ما بتوانند چه در دوره های مهارت افزایی و کارآفرینی و چه در چارچوب برنامه هایی مانند کمند با دنیای کار، اشتغال، خلاقیت، نوآوری، استارت آپ ها و بحث روز تکنولوژی های جدید آشنا گردند تا به صورتی زمینه ورود آنان به بازار کار و فعالیت و اشتغال فراهم آید.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اشاره کرد: در این رویداد علاوه بر ارائه آموزش های مختلف، طرح تجربیات هم مهمست البته باید شکست ها را هم بعنوان تجربه ثبت نماییم چونکه موفقیت ها حاصل تجربیاتی است که در شکست ها به دست می آید و ثبت شکست ها، به کارگیری تجربیات برای موفقیت است.

وی با اشاره به اینکه امروز اجتماعی دانشگاهی است که بتواند پیوندی عملی بین دانش، اجرا، اشتغال، کارآفرینی و تولید برقرار کند، اظهار داشت: مهارت آموزی باید در کنار کسب دانش در دانشگاه های ما اتفاق بیفتد و به خصوص ایده و ایده پردازی می تواند در خیلی از موارد در کارها راهگشا باشد.

رویداد دانشجویی "کار"، "مهارت" و "نوآوری" دانشجویان دختر (کمند) با همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی روز دوشنبه در استان های خراسان جنوبی و یزد برای دانشجویان دختر دانشگاههای این استانها خاتمه یافته و بهترین ایده ها معرفی گشتند. پشتیبانی از ایده های نوپا برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال، ارتقاء توانمندی های دانشجویان دختر، ایجاد خلاقیت برای ورود به فضای کسب و کار و افزایش خودباوری و امید، هدف طرح کمند است.

بنا بر گزارش دفتر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، طی رویداد کمند در استان های خراسان جنوبی و یزد، آموزش ۳۰۰ دانشجوی دختر سال آخر کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بوسیله برگزاری وبینارهای تخصصی با حضور بانوان کارآفرین و صاحب نظران دانشگاهی ممکن شد و ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان توسط مدیران زن شرکت های دانش بنیان انجام گرفت همین طور از میان ده ها ایده ارائه شده، تعدادی مورد تقدیر و جایزه نقدی و تسهیلات اشتغال قرار گرفت. "کمند" الان در ۱۰ استان کشور در حال اجراست.منبع:

1399/08/06
22:34:06
5.0 / 5
1693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید