بازی اندروید
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان خواستار شد

وزیر راه زمانی را جهت بررسی تحقق وعده های خود به معلولان تعیین كند

وزیر راه زمانی را جهت بررسی تحقق وعده های خود به معلولان تعیین كند

بازی اندروید: مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با اشاره به برگزاری سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور، اظهار داشت:  موافقت وزیر راه با تمامی مطالبات از قبل مطالعه شده از سوی نمایندگان معلولان، بارقه امیدی در آستانه روز جهانی معلولان برای این گروه از افراد جامعه ایجاد كرده است.


علی همت محمودنژاد در گفتگو با ایسنا، ضمن عرضه گزارشی از سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که با حضور دکتر محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد، بیان نمود: در این جلسه که معاون وزیر کشور، رئیس سازمان بهزیستی و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی حضور داشت، بعنوان مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان به بیان مشکلات معلولان در سطح شهر و در تردد با وسایل حمل و نقل عمومی پرداخته و از دکتر اسلامی درخواست کردم تا دستور ویژه در حوزه تحت نظارت خود جهت سفر ایمن معلولان صادر کند.
او همینطور از وزیر راه و شهرسازی درخواست نمود تا برپایه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان، نسبت به نیم بهاء شدن بلیط قطار دستور صادر کنند.
محمود نژاد اظهار نمود: از آنجایی که سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی برای خیلی از معلولان مقدور نیست، بعنوان مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان در این نشست خواستار حذف عوارض جاده ای برای خودرو های معلولان شدم.
او همینطور از وزیر راه خواست تا دستورات لازم را به منظور آسایش معلولان هنگام سوار و پیاده شدن از هواپیما، مطابق با پروتکل های جهانی و ایده های معلولان و افراد فعال در این عرصه صادر کند.
به قول مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان، در این دیدار رئیس راه آهن جمهوری اسلامی ایران گزارشی از بهینه سازی ایستگاه های قطار مسافربری طی چند ماه گذشته برای معلولان عرضه داد.
وی اظهار داشت: برپایه همین گزارش و با دستور وزیر راه هم مقرر شد تا تیمی مرکب از گروه های معلولان تشکیل گردد و ممیزی های لازم برای معلولان در ایستگاه های راه آهن بررسی نمایند.
محمودنژاد افزود: همینطور از مهدی جمالی نژاد-معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور درخواست کردم تا پایانه های مسافربری برای معلولان مناسب سازی شود و قداست پلاک خودرو ویژه معلولان هم توسط سایر دستگاه ها رعایت شود.
علاوه بر این به پیشنهاد مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان و موافقت وزیر راه هم مقرر شد تا تمام سامانه های مجازی فروش بلیت شامل قطار، هواپیما و اتوبوس توسط گروه ویژه ای در وزارت راه برای نابینایان مناسب سازی شود.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان در ادامه این گفتگو خاطرنشان کرد: موافقت وزیر راه با تمامی مطالبات از قبل مطالعه شده و عرضه شده از سوی نمایندگان معلولان بارقه امیدی در آستانه روز جهانی معلولان برای این گروه از افراد جامعه ایجاد کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که وعده های وزیر راه به صورت جد در دستور کار روسای سازمان های هواپیمایی کشوری، راه آهن، راهداری و شرکت فرودگاه های کشور قرار گیرد.
محمودنژاد در همین راستا از وزیر راه درخواست نمود تا زمانی جهت بررسی تحقق وعده های خود تعیین کند.1399/08/07
23:41:39
5.0 / 5
1771
تگهای خبر: آموزش , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید