بازی اندروید

اعلام جزئیات خاك سپاری كریم اكبری مباركه

اعلام جزئیات خاك سپاری كریم اكبری مباركه

بازی اندروید: مراسم خاكسپاری و خاك سپاری كریم اكبری مباركه شنبه، 10 آبان ماه انجام می شود.


نوید اکبری مبارکه، فرزند این بازیگر که هشتم آبان ماه به دنبال مبتلاشدن به کرونا از دنیا رفت، به ایسنا اظهار داشت: پیکر پدرم فردا ساعت ۱۱ بامداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد و مزار ایشان در طبقه فوقانی مزار مرحوم عباس سعیدی خواهد بود.
کریم اکبری مبارکه متولد سال ۱۳۳۲ و فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر بود که پنج شنبه، هشتم آبان ماه بر اثر کرونا درگذشت.
فرزند او به ایسنا اظهار داشته بود: پدرم در ایام اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و باتوجه به بیماری زمینه ای که پدر من داشتند، بیماری تمام ریه اش را درگیر کرد. چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته شد ولی داروها موثر نبودند و چهارشنبه بامداد (هفتم آبان) که پدر را در بیمارستان بستری کردیم، در فاصله ۲۴ ساعت فوت کردند و همه ما در شوک هستیم.
او اضافه کرده بود: در این زمینه بیمارستان هم کوتاهی کرده و دارویی (آمپول) را که باید استفاده می کرده به پدرم تزریق نکردند چون می گویند آنرا نداشتند، درحالی که اگر گفته بودند ما دارو را تهیه می کردیم.
کریم اکبری مبارکه - عضو خانه سینما و خانه تئاتر - در فیلم های سینمایی مرگ یزدگرد، مسافران، دیدار، چند می گیری گریه کنی؟، روزهای زندگی، قندون جهیزیه و عطر داغ بازی کرده است. از آخرین کارهای وی در تلویزیون سریال بچه مهندس بود ولی معروف ترین اثرش در سیما نقش ابن ملجم در سریال امام علی مقابل السلام است.
همچنین بازی در نمایش های پهلوان اکبر می میرد نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی ابراهیم سخن سنج، کوچ به نویسندگی و کارگردانی بهزاد فراهانی، مرگ یزدگرد به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، از خاک تا افلاک به کارگردانی محمود فرهنگ، سیمرغ سیمرغ به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی، بیا تا گل برافشانیم به کارگردانی مجید جعفری و باغ آلبالو نوشته آنتوان چخوف و به کارگردانی اکبر زنجانپور قسمتی از کارهای وی در تئاتر است.
منبع:

1399/08/10
23:14:04
5.0 / 5
1337
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید