بازی اندروید

از اعلام برگزاری آنلاین تئاتر مقاومت تا انتصاب دو مدیر جشنواره فجر

از اعلام برگزاری آنلاین تئاتر مقاومت تا انتصاب دو مدیر جشنواره فجر

بازی اندروید: از اعلام خبر برگزاری آنلاین جشنواره تئاتر مقاومت تا خبرهای از فراخوان فیلم نامه های اقتباسی فارابی و معرفی دو مدیر جشنواره تئاتر فجر همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از برگزاری این جشنواره به صورت آنلاین آگاهی داد.
به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، حمید نیلی دبیر این جشنواره با بیان این خبر اظهار داشت: در ابتدا جا دارد صمیمانه مراتب سپاس و احترام خود و همکارانم در ستاد برگزاری و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس را از کلیه هنرمندان و گروه هایی که مجدانه و با وجود شرایط سخت کرونایی، مقاوم و با روحیه ای مثال زدنی آثار خودرا در بخش های مختلف جشنواره ارائه دادند، ابراز نمایم و همین طور وظیفه خود می دانم از کوشش های طاقت فرسای کادر درمان و بهداشت در سراسر کشور نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورم.
وی ادامه داد: همانطور که قبلا نیز اشاره کرده بودم باتوجه به شرایط کرونایی کشور، ما از ابتدا برای برگزاری جشنواره با دو برنامه‎ریزی متفاوت پیش رفتیم. گرچه پاک کردن صورت مسئله و برگزار نکردن جشنواره راحت ترین تصمیم بود، ولی به احترام تئاتر و هنرمندان سخت کوش تئاتر کشور برآن شدیم تا جایی که می توانیم و با پیش فرض های متفاوت نسبت به برگزاری جشنواره هفدهم و به نتیجه رسیدن زحمات هنرمندان، اقدامات لازم را انجام دهیم.
نیلی اشاره کرد: پلان اول و در شرایط عادی، برگزاری به شکل زنده و پلان جایگزین ما، برگزاری به صورت آنلاین بود. حال باتوجه به شرایط وخیم موج سوم و اضطراری بودن شرایط کشور، طی جلسه ای که چند روز پیش در ستاد برگزاری داشتیم تصمیم برآن شد که هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به صورت آنلاین در نیمه دوم آذرماه اجرا شود.
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در آخر اظهار داشت: برگزاری بخش خیابانی و محیطی باتوجه به باز بودن فضا و مکان های اجرائی، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت زنده انجام خواهد شد. بدیهی است در صورت عادی شدن شرایط، گزینه اول ما، یعنی برگزاری زنده بخش های صحنه ای و دانشجویی نیز امکان پذیر خواهد بود. جزئیات و نحوه برگزاری همه بخش ها و زمان بندی دقیق آنها متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیر بخش نمایش های خیابانی و دیگرگونه های اجرائی جشنواره سی ونهم انتخاب شد

سامان خلیلیان بعنوان مدیر بخش نمایش های خیابانی و دیگرگونه های اجرائی سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی گردید.

حسین مسافرآستانه دبیر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر طی حکمی سامان خلیلیان را بعنوان مدیر بخش نمایش های خیابانی و دیگرگونه های اجرائی این رویداد معرفی نمود.
در متن حکم مسافرآستانه خطاب به خلیلیان چنین آمده است:
«نظر به تجربیات باارزش و شایستگی جنابعالی در حوزه نمایش خیابانی شما را بعنوان مدیر بخش نمایش های خیابانی و دیگرگونه های اجرائی سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر منصوب می نمایم. امیدوارم با آگاهی، خلاقیت و توفیقات الهی در انجام امور محوله موفق باشید.»
سامان خلیلیان کارگردان، نویسنده، بازیگر و طراح صحنه تئاتر دارای مدرک دکترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه خوارزمی و مدرک درجه دو هنری با عنوان هنرهای نمایشی از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و کارگردانی ۱۳ تئاتر صحنه ای و بیش از ۳۰ تئاتر خیابانی و محیطی قسمتی از کارهای اوست.
مدیریت کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی، دبیری و مدیریت چندین جشنواره سراسری و بین المللی تئاتر، داوری در جشنواره های تئاتر فجر، دانشگاهی، مریوان، فتح خرمشهر، شهروند لاهیجان، استانی، شرهانی و... نیز قسمتی از عملکرد وی در حوزه مدیریت اجرائی ست.
سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر امسال به دبیری حسین مسافرآستانه انجام می شود.


دومین فراخوان «طرح حمایت بنیاد سینمایی فارابی از تولید فیلم اقتباسی» انتشار یافته است.
در این فراخوان مهلت شرکت در طرح و ارائه کتاب جهت اقتباس از طرف تهیه کنندگان سینمای ایران (مطابق با قواعد فراخوان اول) اختتام آذر ۹۹ اعلام شده است.
بر این اساس، نتایج آثار پذیرفته شده در فراخوان دوم، اواخر بهمن ۹۹ اعلام خواهد شد و عملا، آثار برای قرار گرفتن در چرخه تولیدات سینمایی سال ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
به دنبال اعلام سیاست های کلان و راهبردی سازمان سینمایی، اسفند ماه سال قبل بنیاد سینمایی فارابی در چارچوب یک فراخوان اعلام نمود تصمیم دارد تا آثار برگزیده در گونه های مختلف ادبیات داستانیِ بعد از انقلاب را برمبنای جذابیت های داستانی، اولویت های فرهنگی و قابلیت های سینمایی، برای تولید فیلم مورد حمایت قرار دهد.
برمبنای قواعد «طرح حمایت بنیاد سینمایی فارابی از تولید فیلم اقتباسی» که قبل تر اعلام شده است، حقوق آثاری که برای اقتباس مورد موافقت قرار می گیرند، به قیمت مصوب کمیسیون فرهنگی - هنری بنیاد (بین پانصد تا هفتصد میلیون ریال) از صاحب قانونی اثر (مؤلف یا ناشر) خریداری می شود و برای نگارش فیلمنامه در اختیار تهیه کننده (پیشنهاد دهنده) قرار می گیرد.
بر این اساس، «پس از دریافت پروانه ساخت» ضمن واگذاری حق اقتباس خریداری شده به تهیه کننده مبلغ پانصد میلیون ریال نیز بابت تبدیل داستان به فیلمنامه، به تهیه کننده پرداخت می شود. در نهایت، اگر فیلمنامه نهایی بعد از دریافت پروانه ساخت مورد تأیید معاونت فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی قرار بگیرد، در تولید این آثار تا سقف ۱۰ میلیارد ریال (به شکل مشارکت در تولید یا تخصیص وام) صورت خواهد گرفت.
گفتنی است از طرف شورای داوری این طرح در فراخوان اول (متشکل از مهدی سجاده چی، محمود اربابی، سیدعلی کاشفی خوانساری، هادی مقدم دوست و سیدمیلاد حسینی)، ۴ کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن زاده، «پلو خورش» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی، «شطرنج با ماشین قیامت» نوشته حبیب احمدزاده و «دشتبان» نوشته احمد دهقان با کسب بیشترین آرا جهت تبدیل به فیلم سینمایی مورد تأیید قرار گرفت که بعضی از آنها وارد پیش تولید شده است.
منبع:

1399/08/12
21:20:11
5.0 / 5
1286
تگهای خبر: آنلاین , بازی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید